Petr Ouška má rozsáhle zkušenosti z práce ve vedoucích manažerských pozicích, zejména jako generální a obchodní ředitel. Před nástupem do COFACE pracoval ve společnosti Renault Československo. Od roku 2004 zastával pozici generálního ředitel retailové divize Nissan. Od roku 2008 do roku 2011 řídil aktivity společnosti Nissan v České republice a na Slovensku. V letech 2011 až 2012 pracoval na pozici B2B obchodního ředitele pojišťovny Direct, člena skupiny RSA Insurance Group. Od ledna 2013 pak ve společnosti BNP Paribas Cardif na pozici ředitele pro strategický rozvoj B2B2C obchodu se zaměřením na automobilové, energetické a telekomunikační společnosti v ČR a CE regionu. Od roku 2017 pracoval ve společnosti ČEZ ESCO, jako ředitel úseku Veřejná správa & Korporátní klienti.

„Petra jsem si vybral do svého nejužšího manažerského týmu, protože věřím, že díky svým rozsáhlým zkušenostem z vedoucích manažerských pozic pomůže COFACE upevnit na českém a slovenském trhu jeho pozici vedoucího poskytovatele řešení v oblasti pojištění firemních pohledávek,“ řekl Ján Čarný, generální ředitel pojišťovny COFACE pro ČR a SR

Petr Ouška je členem předsednictva Unie malých a středních podniků ČR. K jeho zájmům patří cestování, lyže, tenis a golf.