S Indem Leanderem Paesem porazili nejvýše nasazenou americkou dvojici Mika a Boba Bryanovy 6:4, 3:6 a 7:6, když využili šestý mečbol. Se stejnými soupeři prohrál česko-indický pár loni v New Yorku ve finále.

Čtvrtí nasazení Dlouhý a Paes, letošní šampioni z antukového French Open, se v boji o druhý společný titul z grandslamového turnaje utkají buď s dvojicí Maheš Bhúpathí, Mark Knowles, či bělorusko-izraelským párem Max Mirnyj, Andy Ram.

Dlouhý: Porazit v Americe Bryany na centrkurtu, to není špatné

"Zahráli jsme víc lepších úderů a byli kompaktnější. Hráli jsme oba dobře, a tak se za to můžeme pochválit. Přeci jen porazit v Americe Bryany na centrkurtu, to vůbec není špatný úspěch.

Teď už se jen soustředit na poslední dva dny a dotáhnout turnaj do konce," řekl deníku Sport šestadvacetiletý Dlouhý, který neuspěl ve finále ve Flushing Meadows poprvé v roce 2007 s krajanem Pavlem Víznerem.

"Pokud bude Lukáš hrát tak jako proti Bryanům, nikdo nás nezastaví. Byl vynikající," řekl Paes na účet o deset let mladšího Dlouhého.

Vyrovnané semifinále proti světovým jedničkám zahájili Dlouhý s Paesem lépe a za stavu 4:4 proměnili první příležitost k brejku.

Obhájci titulu se však po prohraném setu zvedli a rychle získali druhou sadu. Kritický okamžik zažehnali Dlouhý a Paes za stavu 3:3 v rozhodujícím setu, kdy už prohrávali 0:40 při vlastním servisu.

I když jsme nevyužili mečbol, tak mě nenapadlo, že prohrajeme

První mečbol měli Dlouhý s Paesem v desáté hře a další čtyři v tie-breaku, v kterém už vedli 6:2, ale nakonec ho vyhráli až 8:6 po voleji Paese.

"I když jsme nevyužili za stavu 5:4 mečbol, tak mě vůbec nenapadlo, že bychom prohráli. Ani po dalších čtyřech mi nezatrnulo, ale museli jsme se vrátit na zem," řekl Dlouhý.

Dlouhý si zahraje finále grandslamu popáté v kariéře, ze zisku trofeje se radoval pouze letos v Paříži.

To veterán Paes bude bojovat již o šesté vítězství, na US Open triumfoval jednou v roce 2006 s jiným českým deblistou Martinem Dammem. Ind letos navíc bude hrát i ve finále mixu po boku Cary Blackové ze Zimbabwe.

Dvouhra - čtvrtfinále:

Ženy: Wickmayerová (Belg.) - K. Bondarenková (Ukr.) 7:5, 6:4. 

Čtyřhra - semifinále:

Muži: Dlouhý, Paes (4-ČR/Indie) - B. Bryan, M. Bryan (1-USA) 6:4, 3:6, 7:6 (8:6).

Související