Kim Clijstersová a Dánka Caroline Wozniacká budou hrát o titul ve dvouhře žen na grandslamovém US Open. Zápas Sereny Williamsové s Clijstersovou skončil nezvykle, když Američanka dostala při mečbolu od rozhodčích trestný bod.

Serena na lajnovou rozhodčích: Kdybych mohla, zabila bych tě

Williamsová podávala a za stavu 5:6 a 15:30 ve druhé sadě a udělala chybu nohou při druhém servisu, čímž získala soupeřka mečbol.

Američanka neudržela nervy na uzdě a na lajnovou rozhodčí zakřičela. Podle agentury AP volala něco ve smyslu: "Kdybych mohla, tak bych vzala... míč a vrazila bych ti ho... hrdla a zabila bych tě."

Sudí šla za hlavní rozhodčí, která povolala i šéfrozhodčího Briana Earleyho. Williamsová pak dostala za nesportovní chování druhé varování, za což jí byl automaticky odebrán fiftýn.

To v tom okamžiku znamenalo, že Clijstersová proměnila mečbol a zápas vyhrála.

To snad nemyslíte vážně? Neřekla jsem to

"Neřekla jsem, že bych jí zabila. To snad nemyslíte vážně? To snad nemyslíte vážně? Neřekla jsem to," volala u diskuse rozhodčích u sítě Williamsová.

První varování dostala poté, co po prohrané první sadě zlomila raketu, když s ní naštvaně třískla o zem.

Překvapená Clijstersová celou akci sledovala z druhé strany dvorce. Williamsová po ohlášení konce utkání obešla síť a šla jí podat ruku.

"Nemůžu to komentovat, protože jsem se připravovala na return a nic jsem neslyšela," řekla bývalá světová jednička Clisjtersová, která hraje po narození dcery Jady a návratu teprve třetí turnaj.

Šestadvacetiletá Clijstersová je první tenistkou matkou po 29 letech, která si zahraje grandslamové finále.

Před ní to naposledy dokázala australská hráčka Evonne Goolagongová Cawleyová v roce 1980 ve Wimbledonu a na londýnské trávě tehdy získala titul.

Dvouhra - semifinále:

Ženy: Clijstersová (Belg.) - S. Williamsová (2-USA) 6:4, 7:5, Wozniacká (9-Dán.) - Wickmayerová (Belg.) 6:3, 6:3.

Související