Dvě bývalé světové jedničky poslaly českým tenistům povzbuzení před finále Davisova poháru. Hodně štěstí týmu v duelu proti Španělům v Barceloně popřál e-mailem Ivan Lendl a nečekaně rovněž Američan Pete Sampras.

Lendl, člen vítězného československého týmu z roku 1980, do katalánské metropole nepřiletěl, ale poslal e-mail majiteli České sportovní Miroslavu Černoškovi, jehož firma finále marketingově a logisticky z české strany zajišťuje.

Lendl vyjádřil naději, že oslaví zisk salátové mísy a napsal, že se chystá sledovat zápasy v televizi, a proto si k fanouškovským rituálům nakoupil speciální nápoje.

Další světová jednička Sampras poslal e-mail Zdeňku Duplákovi, manažerovi České sportovní, který se o sedminásobného vítěze Wimbledonu staral loni v Praze při exhibici. Sampras popřál štěstí s tím, že věří, že bude v televizi sledovat úspěch České republiky.

V Barceloně povzbuzuje česká sportovní elita 

V hledišti bude Radku Štěpánkovi a Tomáši Berdychovi fandit trojnásobný olympijský vítěz v hodu oštěpem Jan Železný, který na barcelonském stadionu, který leží nad tenisovou halou, získal první zlato v roce 1992.

Dorazila i olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová a nejlepší střelec v historii české fotbalové reprezentace Jan Koller.

Související