Dramatický zápas v Brně se rozhodoval až v závěrečné čtyřhře, k níž za stavu 2:2 nastoupily Květa Peschkeová s Lucií Hradeckou a zdolaly dvojici Anna-Lena Grönefeldová, Tatjana Maleková 6:1, 6:3. Český celek nyní v semifinále čekají obhájkyně prvenství Italky.

Před tím se ale děly věci nečekané. Nejdříve v úvodní nedělní dvouhře nahradila Lucii Šafářovou, které se po nemoci v sobotu nedařilo a prohrála s Grönefeldovou, Lucie Hradecká a ta při své premiéře ve Fed Cupu zdolala německou jedničku Andreu Petkovickou 6:1 a 7:6.

Kvitové se nedařilo

Rozhodnout zápas pak mohla Petra Kvitová. Jenže podlehla Anně-Leně Grönefeldové 6:4, 3:6, 2:6 a bylo vyrovnáno 2:2.

Kvitové utekly začátky všech tří setů, v nichž vždy přenechala iniciativu soupeřce. V první sadě ještě stačila ztrátu 0:2 dohnat, když zlepšila podání a donutila poněkud robustnější Grönefeldovou k pohybu. Změna taktiky pomohla Kvitové k získání čtyř her po sobě.

Ve druhém dějství zradilo českou tenistku podání ve druhé hře, kdy se dopustila dvou dvojchyb. Grönefeldová získala náskok 3:0, a když poté dokázala odvrátit několik brejkbolů, dovedla set do vítězného konce.

V rozhodující sadě ztratila Kvitová hned na úvod podání a dostala se do velké krize, ze které se navzdory bojovnosti nevymanila. Podařilo se jí sice snížit na 2:5, ale v poslední hře uhrála Grönefeldová tři body přímo z podání a po sobotním vítězství nad Lucií Šafářovou vyhrála v Brně i svou druhou dvouhru.

Související