Český tenista Radek Štěpánek prožil vítězný návrat na kurty po dvouapůlměsíční pauze a léčbě únavového syndromu. Jednatřicetiletý hráč v dnešním utkání prvního kola challengeru UniCredit Czech Open splnil roli nasazené jedničky a porazil stejně starého Španěla Alberta Martína za 94 minut 6:3 a 7:6.

Návrat však neměl Štěpánek snadný a po hladce vyhraném úvodním setu musel o vítězství tvrdě bojovat. Ve druhém kole se utká s vítězem úterního utkání mezi Francouzem Nicolasem Renavandem a Indem Somdevem Dewarmanem.

"Byl jsem hlavně nesmírně rád, že mohu zase hrát zápas. Těšil jsem se na něj jako dítě na svou první hračku," uvedl po utkání Štěpánek, z jehož výkonu vyzařovala motivace a touha uspět. Na druhou stranu nechtěl ztratit příliš energie, protože poslední soutěžní utkání odehrál 9. března a neplánovaná přestávka byla pro něj hodně dlouhá. Po zápase se cítil fyzicky dobře. "Půldruhé hodiny stačilo. Jsem rád, že jsem nemusel do třetího setu a zvládl duel v tie-breaku," řekl Štěpánek.

"Důležité pro mě bylo se pouze koncentrovat na hru. Nemyslel jsem na to, jak mi jdou nohy, jak koordinuji pohyb. Důležité bylo tentokrát sbírat body. To se mně dařilo," zářil Štěpánek spokojeností. Přiznal, že měl v úvodu utkání navzdory rychle získanému náskoku problémy se servisem. "Dokázal jsem si s tím ale poradit. Měl jsem set a půl pod kontrolou. Za stavu 5:4 jsem servíroval do zápasu, soupeř však zahrál tři výborné míče," nevyčítal si Štěpánek ztrátu výhody. Dotáhl pak utkání do tie-breaku a v něm nepřipustil další komplikace.

V závěru zápasu ale divákům zatrnulo. Štěpánek po sklouznutí na antuce začal s bolestivou grimasou pokulhávat. "Uklouzl jsem dvakrát a hlava si to pamatuje. Byl to však jen takový škub. Noha je v pořádku," ujistil Štěpánek.

Po prostějovském challengeru chce Štěpánek startovat v Halle. O červencovém startu v Davisově poháru zatím odmítl spekulovat. "Utkání v Chile je strašně daleko. Bude záležet na kondici. Na mé schopnosti hrát utkání na tři vítězné sety. Ještě na to mám pár týdnů," uzavřel

Související