Příštím soupeřem Berdycha, semifinalisty Roland Garros, bude vítěz utkání Němce Rainera Schüttlera s Denisem Istominem z Uzbekistánu.

Utkání s Benjaminem Beckerem, který není příbuzným trojnásobného vítěze Wimbledonu Borise Beckera, zvládl Berdych za 110 minut. Český tenista vzal soupeři v každém setu jednou servis a jeho doménou byla jistota - udělal pouhých deset chyb a dal 48 vítězných úderů.

Párkrát se Berdych blýskl i úspěšnými výpady k síti. Využil hned první mečbol a postup po svém zvyku oslavil zaťatou pěstí. Za svými zády měl i publikum. Z hlediště se často ozýval pokřik: "Tomáš Berdych!" a tenista cestou do šaten rozdal několik podpisů.

Belgičanky jdou dál

Favorizované belgické tenistky Justine Heninová a Kim Clijstersová zvládly bez problémů své zápasy druhého kola Wimbledonu a jedna výhra je dělí od vzájemného osmifinálového duelu na londýnské trávě.

Dvojnásobná finalistka Wimbledonu Heninová porazila Němku Kristinu Barroisovou 6:3, 7:5, zatímco Clijstersová si o něco snadněji poradila s chorvatskou hráčkou Karolinou Špremovou 6:3, 6:2.

"Sním o výhře ve Wimbledonu, ale jsem tady outsiderkou," řekla Heninová, která letos na trávě vyhrála už sedmé utkání v řadě. Před cestou do Londýna triumfovala v Hertogenboschi. "Dříve jsem sem jezdila stažená tlakem po triumfu v Paříži. Ale teď mám oči otevřené, jsem uvolněná, užívám si atmosféru a obdivuji kurty," řekla.

Ve čtyřhře se dařilo českým párům. Do druhého kola postoupila Květa Peschkeová s Slovinkou Katarinou Srebotnikovou, vyhrál i veterán Martin Damm, který hraje se Slovákem Filipem Poláškem.