Vítěz nejdelšího utkání tenisové historie John Isner ve Wimbledonu dohrál. Viditelně znaveného Američana dnes snadno na londýnské trávě porazil v druhém kole Nizozemec Thiemo de Bakker 6:0, 6:3 a 6:2. Zápas se hrál jen hodinu a čtrnáct minut.

"Bylo to kruté," řekl Isner po porážce. "Od začátku to se mnou vypadalo bledě, neměl jsem šanci. Musím ale ocenit soupeře. Já byl pomalý. Nohám, ramenu, ...ničemu se moc nechtělo."

Isner porazil ve čtvrtek Francouze Nicolase Mahuta v neuvěřitelném utkání poměrem 70:68 v pátém setu. Duel 1. kola se protáhl na tři dny, trval 11:05 hodiny a hrálo se celkem 183 gamů.

"Je vůbec zázrak, že si ráno mohl vyčistit zuby," glosoval komentátor únavu 206 centimetrů vysokého Isnera před duelem s De Bakkerem, juniorským vítězem Wimbledonu z roku 2006.

Isnera na dvorci číslo pět vítal ohromující potlesk. Do hlediště opět usedla jeho matka, ale pak už nastalo ticho. Vyčerpaný Isner s puchýři na nohou neměl nárok a prohrával jednu hru za druhou.

Po "kanáru" v první sadě si Američan nechal ošetřit krk. První game vyhrál až v deváté hře a zápas se pak trochu vyrovnal, ale na výhru mohl pomýšlet jen v případě, že by soupeř zápas vzdal. Především Isnerovo podání nebylo tak drtivé jako proti Mahutovi. V tenisovém maratonu Američan nastřílel 112 es, De Bakerovi nedal ani jedno.

"Muselo pro něj být těžké hrát, trápil se, ale já musel být pořád ve střehu. Když se dostane do brejku, tak nikdy nevíte, co se může stát. Proto jsem byl rád, že jsem v každém setu získal rychle jeho podání, které nebylo tak rychlé," řekl De Bakker. "Dá se říci, že jsem měl štěstí, že jsem proti němu hrál ve druhém kole."

Pětadvacetiletý Isner se pak podle očekávání odhlásil ze čtyřhry, kterou měl hrát společně s krajanem Samem Querreyem.