Česká tenistka Klára Zakopalová postoupila na turnaji v Soulu do finále. Nejvýše nasazená Ruska Naďa Petrovová vzdala dnešní semifinálový duel za stavu 4:5 kvůli žaludečním potížím. Nedělní soupeřkou letošní osmifinalistky Wimbledonu v boji o turnajový titul bude další ruská tenistka Alisa Klejbanovová.

Před Petrovovou přitom Zakopalová, 39. hráčka světového žebříčku, v jihokorejské metropoli nastoupila proti dvěma dalším Ruskám Věře Duševinové a bývalé světové jedničce Dinaře Safinové. Osmadvacetiletá rodačka z Prahy bude letos hrát na okruhu WTA ve finále podruhé, v srpnu v Kodani podlehla domácí Dánce Caroline Wozniacké.

Zakopalová: Nečekala jsem, že dojdu tak daleko

Podle oficiální stránky turnaje sužovaly Petrovovou bolesti břicha už v pátek. "Já jsem o tom ale nic nevěděla. Doufám, že bude brzo v pořádku," řekla po utkání Zakopalová, která postoupila do finále turnaje WTA pojedenácté. V boji o titul uspěla zatím dvakrát, v roce 2005 zvítězila v Hertogenboschi a v Portoroži.

"Nebyla jsem tady nasazená a rozhodně jsem nečekala, že dojdu tak daleko. Teď jsem šťastná, že jsem ve finále a mám šanci vyhrát další turnaj," dodala česká tenistka.

Na zítřek musí Zakopalová zlepšit servis

Po pátečním vítězství nad Safinovou si stěžovala na slabší servis, dnes už byla se svým podáním spokojenější. "Bylo to o něco lepší. Ale zítra musím servis ještě hodně zlepšit, protože Klejbanovová je velmi dobrá tenistka a hraje velice rychle," prohlásila Zakopalová.

Pátá nasazená Klejbanovová v semifinále porazila Maďarku Ágnes Szávayovou 6:3 a 6:2. První set přitom trval více než hodinu.

Jednadvacetiletá Klejbanovová, které ve světovém žebříčku patří 28. místo, dosud vyhrála jeden turnaj WTA. Podařilo se jí to právě v Asii, kde letos v únoru triumfovala v Kuala Lumpuru. V zatím jediném vzájemném zápasu zvítězila předloni v Paříži ve dvou setech česká tenistka.