Stosurová vyhrála první set 6:2. Ve druhém měla proti Kirilenkové pět mečbolů, ale ani jeden v nejdelším tie-breaku grandslamové historie nedokázala proměnit. Ruska po vítězství 17-15 ve zkrácené hře srovnala stav. Stosurová pak utkání zachraňovala ve třetí sadě, utkání trvalo 2 hodiny a 37 minut.

„Ztratila jsem pojem o skóre. Nevěděla jsem, jestli mám podávat, nebo přijímat, zda už náhodou není konec,“ přiznala Stosurová po rekordním tie-breaku. Ve čtvrtfinále bude hrát proti Rusce Zvonarevové.

Pro 27letou Australanku to byl už druhý rekord během letošního US Open. Ve 3. kole hrála s Ruskou Petrovovou 3 hodiny a 16 minut, což byl nejdelší zápas na turnaji od zavedení tie-breaků v 70. letech.

Kirilenková se Stosurovou zaostaly svým tie-breakem jen dva míčky od vyrovnání mužského rekordu, který stanovili ve čtvrtém setu památného finále Wimbledonu 1980 Björn Borg a John McEnroe.