Pokutu, která tenistky nijak nezarmoutí, protože ji za ně uhradí pořadatel Hopmanova poháru, dostanou Petra Kvitová a ostatní hráčky, jež se na přelomu roku zúčastní tradičního turnaje smíšených dvojic, který se v Perthu koná od 31. prosince do 7. ledna. Neuvedenou částku zaplatí pořadatel za to, že hráčky poruší pravidla ženské tenisové asociace WTA.

Tenistky startující na Hopmanově poháru poruší podle zmíněných webů pravidla WTA tím, že budou startovat na exhibiční akci v době, kdy se hraje turnaj WTA kategorie Premier v Brisbane.

"Tohle je záležitost mých manažerů," citoval světovou dvojku Kvitovou, která bude hrát Hopmanův pohár společně s Tomášem Berdychem, server iDnes. "Nenazýváme to pokutou, ale kompenzací, na které se dohodli organizátoři Hopman Cupu s ženskou asociací WTA," řekl Karel Tejkal z agentury České sportovní, která Kvitovou zastupuje.

Spolu s wimbledonskou šampionkou Kvitovou dostanou pokutu i světová jednička Dánka Caroline Wozniacká, vítězka Roland Garros Na Li z Číny, Francouzka Marion Bartoliová, Španělka Anabel Medinaová, Australanka Jarmila Gajdošová, Bulharka Cvetana Pironkovová a Američanka Bethanie Matteková.

Wozniacká se 1. ledna zúčastní v Thajsku exhibice spolu s Běloruskou Viktorií Azarenkovou, ale za tu pokutu nezaplatí, jelikož obě hráčky dostaly od WTA výjimku. Mluvčí WTA Andrew Walker vysvětlil pro Daily Tennis News, že důvodem výjimky je jiný formát počítání zápasu a fakt, že výtěžek utkání, kterého se zúčastní i Paradorn Srichaphan a Američan John Isner, půjde na dobročinné účely.

Související