Nejlepší česká tenistka Petra Kvitová na US Open vyrovnala své maximum z roku 2009, když postoupila do osmifinále. V dnešním třetím kole pátá nasazená porazila dvakrát 6:4 Francouzku Pauline Parmentierovou. Ve 3. kole se naopak překvapivě s turnajem rozloučila Číňanka Li Na. Vítězku nedávného turnaje v Cincinnati vyřadila po setech 6:4, 6:7 a 6:2 Laura Robsonová.

Kvitová měla zápas s francouzskou tenistkou plně pod kontrolou. V prvním setu se dostala do vedení 4:2 a náskok brejku bez problémů udržela. Snažila se být ve výměnách trpělivá a čekala na chyby Parmentierové, která si dokázala pomáhat jen servisem.

Při vlastním podání loňská wimbledonská šampionka nepřipustila v průběhu celého zápasu ani jeden brejkbol, takže jí jediný brejk stačil k úspěchu i v druhé sadě. Mečbol proměnila po 78 minutách přímým bodem z podání a o postup do čtvrtfinále si zahraje s další Francouzkou Marion Bartoliovou. Tu před třemi týdny porazila jednoznačně dvakrát 6:1 na cestě k triumfu na turnaji v Montrealu.

Šafářová nestačila na Petrovovou

Brány osmifinále se naopak zavřely před další fedcupovou vítězkou z loňského roku Lucií Šafářovou, která v zápase s Petrovovou doplatila na chyby při důležitých míčích. Česká tenistka nezachytila úvod zápasu a prohrávala 0:3, ale manko brejku dokázala smazat a vyrovnala na 4:4. V desátém gamu však znovu ztratila servis, když nevynucenou chybou pomohla Petrovové proměnit druhý setbol.

Ve druhé sadě šla Šafářová podávat za stavu 4:3, ale brejk nepotvrdila a koncovku znovu nezvládla. Ve dvanáctém gamu prohrávala už 0:40 a třetí mečbol proměnila soupeřce dvojchybou. Petrovová se tak v osmifinále utká s krajankou Marií Šarapovovou, která dnes smetla dvakrát 6:1 americkou přemožitelku Lucie Hradecké Mallory Burdetteovou.