Příští soupeřkou třiadvacetileté Azarenkové bude buď přemožitelka Petry Kvitové z osmifinále Marion Bartoliová z Francie, nebo Ruska Maria Šarapovová.

Vyrovnané utkání Azarenkové se Stosurovou trvalo dvě hodiny a 23 minut a Běloruska o svém postupu rozhodla až v tie-breaku třetího setu výhrou 7:5. "Obě jsme hrály skvěle a bojovaly do posledního míče. Fyzicky jsme na tom byly stejně a v závěru rozhodla hlava. Jsem ráda, že jsem to zvládla," řekla Azarenková.

V rozhodující sadě získala dvakrát podání soupeřky, ale vždy o výhodu brejku přišla. Za stavu 5:5 odvrátila svým prvním esem v utkání brejkbol a o vítězce musela rozhodnout až zkrácená hra. Do té Azarenková skvěle vstoupila, ale o vedení 4:0 záhy přišla. Od stavu 5:5 vyhrála poslední dvě výměny a postoupila.

Azarenková porazila Australanku již posedmé v kariéře. Malou útěchou pro Stosurovou je fakt, že Bělorusce alespoň poprvé v kariéře vzala set.