"Kvůli zraněním jsem letos nemohl hrát pravidelně. Byl to náročný rok. Zjistil jsem, že po čtrnácti letech na vrcholové úrovni už nemám takové ambice," uvedl dnes na tiskové konferenci Ferrero, jenž vyhrál 16 turnajů ve dvouhře a tenisem vydělal zhruba 14 milionů dolarů.

Z turnajového titulu se radoval naposledy loni v červenci ve Stuttgartu, v žebříčku mu v současnosti patří až 111. příčka. "Valencia Open bude mým posledním turnajem, to je ideální scénář," řekl tenista, který tento turnaj dvakrát vyhrál a je jeho spolumajitelem s dalším španělským hráčem Davidem Ferrerem.

"Začínám novou etapu svého života celý rozechvělý. Zůstanu dál u tenisu prostřednictvím Valencia Open, akademie, nadace, která nese moje jméno, a dalších projektů. Nejvíc mi bude chybět to soupeření, to se těžko nahrazuje," řekl Ferrero, jenž se dostal do čela žebříčku ATP před devíti lety po finálové účasti na US Open. V pozici světové jedničky vydržel osm týdnů.

V roce 2000 pomohl Španělsku poprvé vyhrát Davisův pohár a tento úspěch při dnešní rekapitulaci své kariéry vyzdvihl. "Později jsem pochopil, co to pro tuhle zemi znamená. Ale samozřejmě pro hráče je nejdůležitější vyhrát grandslam nebo být první na světě," uvedl Ferrero, jenž si zahrál i ve vítězném daviscupovém finále s USA v roce 2004.

Související