V současnosti třetí tenista světového žebříčku Rafael Nadal od turnaje ve Wimbledonu léčí zraněné levé koleno a svůj návrat na kurty nechce uspěchat. Dokud problém úplně neustoupí, hrát nebude. Jeho start v utkání o slavnou "salátovou mísu" 16. až 18. listopadu s českým celkem v Praze tak není vůbec jistý.

"Pokud by všechno šlo dobře, já mohl hrát a kapitán by si myslel, že do týmu patřím, tak tam budu. Ale pokud ne, budu kluky podporovat na dálku," řekl Nadal, který v Davis Cupu prohrál jen jeden z 21 zápasů.

Šestadvacetiletý tenista nehraje od nečekané porážky s Lukášem Rosolem ve druhém kole červnového Wimbledonu. S koleny má bývalá světová jednička dlouho potíže. Před třemi lety kvůli nim Nadal nehrál dva měsíce a vynechal celou sezonu na trávě. Teď ho trápí natržený patelární vaz a zánět v levém kolenu.

"Dělám všechno, co mi říkají, a jde to víceméně dobře. Chce to však hodně času. Během několika týdnů uvidíme, jak na tom budu, ale mojí prioritou je nic neuspěchat a být při návratu v pořádku," řekl Nadal.

Jedenáctinásobný grandslamový vítěz podstupuje intenzivní léčbu, mimo jiné za pomoci laseru. Lékař španělské tenisové federace Angel Ruiz-Cotorro začátkem září řekl, že by mohl být zpět na kurtu do měsíce. "Budu zase hrát, až mě koleno nebude bolet, a nevím, zda to bude za dva, tři nebo čtyři týdny," uvedl Nadal.

V současnosti rehabilituje a hraje často jen golf. "To je jediný sport, který mám od lékařů povolený a kolenu nevadí," napsal na Facebooku. Tenis označil za velmi agresivní a fyzicky náročný sport. "A to hlavně na tvrdých površích. Když hrajete na maximum, dostáváte své tělo na hranici možností. Já mám problémy s koleny, ostatní zase jiné," řekl s tím, že věří, že v šestadvaceti letech toho má pořád ještě hodně před sebou. "Snad mi v tom kolena nebudou bránit," dodal.