Špatné podání označila Petra Kvitová za hlavní důvod svého vyřazení z Australian Open. Loňská semifinalistka úvodního grandslamu sezony dnes udělala osmnáct dvojchyb a prohrála s osmnáctiletou Britkou Laurou Robsonovou po třech hodinách 1:2 na sety a rozloučila se s turnajem již po druhém kole.

"Ve třetím setu jsem vedla tři nula, mohla si udržet brejk, ale všechno to bylo o servisu. Asi nikdy jsem nepodávala tak špatně. Vůbec nevím proč. Servis mě poslal domů," řekla Kvitová českým novinářům v Melbourne. "Ještě nikdy jsem se tak neprala s podáním, to byl klíč. Nezahrála jsem dobrý zápas," prohlásila osmá nasazená po prohře s 53. hráčkou světa.

V třetí sadě se zápas přeléval ze strany na stranu. Kvitová vedla 3:0 a 4:2, ale nedotáhla set k výhře. "Bylo to o pár míčích. Snažila jsem se bojovat nejlíp, jak jsem uměla. Víc to opravdu nešlo," řekla svěřenkyně kouče Davida Kotyzy.

V letošní sezoně vyhrála Kvitová z pěti zápasů pouze dva. Nemá tudíž příliš sebevědomí. "Nevím, jestli to bylo o sebevědomí. Nenahrála jsem letos moc zápasů, to je pravda. Na začátku třetího setu jsem si měla udržet brejk, což se nepovedlo. Na to jsem asi dojela," uvažovala dvaadvacetiletá tenistka.

V Austrálii trápilo Kvitovou astma, ale zápas se hrál ve večerních hodinách v přijatelných podmínkách. "Žádný problém," řekla.

Kvitové se příliš nedaří od loňského USA Open. I proto změnila kondiční přípravu a snaží být pozitivní, i když ví, že jí to nejde. "Musím vydržet, dál pracovat. Věřím, že se to všechno v dobré obrátí. Snad to půjde," doufá předloňská wimbledonská vítězka. "Pořád je to začátek sezony, čeká nás ještě hodně turnajů. To je na tenise dobré." Petra Kvitová a Laura Robsonová po vzájemném utkání na Australian Open

Tuší, že po špatném úvodu roku se dostane pod palbu kritiky. "Asi teď budeme poslouchat všechno možné. Nejlepší bude nekoukat se na internet," smála se bývalá světová dvojka, které hrozí, že vypadne z elitní desítky. "S horšími výsledky se musí počítat. V žebříčku jsem docela dost vysoko, měla jsem výborné sezony 2010 a 2011. Všichni něco očekávají, ale najednou to nepřichází."

V těžkém období Kvitová spoléhá na sebe a na podporu svého týmu. "Myslím si, že nikdo z nás není úplně šťastný z toho, jaké výsledky momentálně mám. Když se dělají nové věci, chvilku to trvá. Pořád věřím, že to bude dobré," uvedla.

Související