Petra Kvitová sice skončila v Dauhá ve čtvrtfinále, ale zdá se, že už má nejhorší za sebou a její výkony opět míří do světové špičky. Po zpackaném úvodu sezony, před kterou změnila způsob přípravy aby zlepšila hlavně pohyb po dvorci, ale místo výsledků přicházely jen tvrdé porážky, se zvedá.

O víkendu ve Fed Cupu dokázala v zápase se silnou Austrálií vyhrát obě své dvouhry a pomoci týmu k postupu, drží formu dál. Na skvěle obsazeném a štědře dotovaném (2 369 000 dolarů) turnaji v Kataru přesvědčila, že bojovnice, která se zaťatou pěstí trápí soupeřky, je zpět.

Po výhře nad Naďou Petrovovou z Ruska to dokázala i ve čtvrtfinále, v němž se o postup urputně rvala i s největší favoritku turnaje Serenu Williamsovou.

Se slavnou Američankou vyhrála první set 6:3, druhý stejným poměrem prohrála a ve třetím vedla 4:1 a 5:4, ale nakonec se radovala Williamsová 7:5. "Nevím, jak se mi povedlo vyhrát. Opravdu nemám tušení," řekla po utkání. "Petra hrála velmi dobře a pokaždé, když jsem zvedla hlavu, tak jsem ji viděla dávat vítězný úder. Jenom jsem se snažila udržet v zápase," dodala Američanka, která vyhrála 59 z posledních 62 zápasů.

Jednatřicetiletá vítězka se tak v pondělí stane nejstarší světovou jedničkou žebříčku v historii. Na první místo se patnáctinásobná grandslamová vítězka vrátí poprvé od října 2010. Vystřídá Bělorusku Viktorii Azarenkovou, která se v semifinále v Kataru utká s vítězkou zápasu mezi Polkou Agnieszkou Radwaňskou a Dánkou Caroline Wozniackou. Williamsová si o finále zahraje s Marií Šarapovovou z Ruska.

Po vítězství se Williamsová neubránila slzám. "V poslední době jsem hrozně přecitlivělá, pořád brečím," uvedla. "Nikdy by mě nenapadlo, že zase budu jedničkou. Po tom všem, čím jsem si prošla, jsem na to vůbec nepomyslela. Takže díky, Jehovo, že jsi mi dal další šanci," dodala v narážce na předloňskou sezonu, kterou prakticky celou vynechala kvůli plicní embolii.

Čtvrtfinále: S. Williamsová (2-USA) - Kvitová (7-ČR) 3:6, 6:3, 7:5, Azarenková (1-Běl.) - Erraniová (6-It.) 6:2, 6:2, Šarapovová (3-Rus.) - Stosurová (8-Austr.) 6:2, 6:4, A. Radwaňská (4-Pol.) - Wozniacká (10-Dán.) 6:2, 7:5.

Semifinálové dvojice: Azarenková - A. Radwaňská, S. Williamsová - Šarapovová.

Čtyřhra - čtvrtfinále: Grönefeldová, Peschkeová (6-Něm./ČR) - Llagosteraová, Čeng Ťie (4-Šp./Čína) 6:3, 6:0, Petrovová, Srebotniková (2-Rus./Slovin.) - Hlaváčková, Šafářová (7-ČR) 6:1, 6:1.