Dvaadvacetileté Kvitové se na turnaji v Dubaji dařilo. V semifinále zdolala někdejší světovou jedničku Caroline Wozniackou z Dánska ve dvou setech, předtím porazila další bývalou světovou jedničku Anu Ivanovičovou.

Skvěle začala i utkání s Erraniovou, první set vyhrála 6:2. Vedla 1:0 i ve druhém setu, ale pak se Italka neskutečně zvedla a vyhrála šest her v řadě. Pomohla jí k tomu hodně i česká tenistka množstvím nevynucených chyb.

"Po druhém setu jsem byla docela dole. Věděla jsem, že musím bojovat o každý míček, protože ona po druhém setu hrála i ve třetím dost dobře," uvedla Kvitová.

Ve třetím setu Kvitová ale šla tvrdě za svým. Nejprve Češka odvrátila čtyři brejkboly a poté sama dvakrát uspěla při servisu Erraniové. Riskantní hra jí začala zase vycházet a Italku, kterou porazila ve všech třech předchozích zápasech, zlomila.

Kvitová v Dubaji postoupila do prvního finále od loňského srpna v New Heavenu. Tam se jí podařilo finálovou účast proměnit ve vítězství, stejně jako v předchozích čtyřech případech. Naposledy Kvitová neuspěla ve finále v červnu 2011 v Eastbourne.

Kvitová po nepovedeném úvodu sezony navázala vystoupením v Dubaji na předchozí turnaj v Dauhá, kde minulý týden měla na dosah postup do semifinále. Světovou jedničku Serenu Williamsovou ale porazit nedokázala, i když nad ní ve třetím setu vedla už 4:1. "Ale neberu to jako zlomové období. Ano, bylo tady hodně dobrých hráček a bylo těžké je porazit, ale důležitější je, že jsem spokojená se svou hrou," prohlásila.

Česká hráčka si také vylepšila finálovou bilanci na okruhu WTA – od roku 2009 hrála o titul dvanáctkrát a jen dvakrát odešla poražena. V pořadí nejúspěšnějších českých tenistek se Kvitová vyrovnala páté Heleně Sukové, lepší jsou pouze Martina Navrátilová (167), Hana Mandlíková (27), Jana Novotná (24) a Regina Maršíková (13).

Uspěl i Berdych

Český tenista Tomáš Berdych si na turnaji v Marseille zahraje poprvé v sezoně o titul. Šestý hráč světa v dnešním semifinále porazil Dmitrije Tursunova z Ruska 6:2, 6:1 a ve finále se utká s domácím Jo-Wilfriedem Tsongou.

Zatímco předchozí dva vzájemné zápasy vyhrál Berdych až ve třech setech, tentokrát Tursunovovi povolil jen tři gamy. Sedmadvacetiletý český hráč tak poprvé na turnaji vyhrál bez ztráty sady, předtím v Marseille proti Ernestsu Gulbisovi z Lotyšska a Jerzymu Janowiczovi z Polska vždy prohrál druhý set v tie-breaku.

"Chtěl jsem hrát od začátku sebevědomě, protože nikdy nevíte, s čím přijde soupeř," řekl Berdych na webu ATP. "Soustředil jsem se od prvního míčku a konečně jsem tady odehrál dobrý zápas. Byl jsem tady totiž už několikrát a nikdy se mi moc nedařilo," dodal.