Tenistka Karolína Plíšková získala první titul na okruhu WTA. Dvacetiletá česká hráčka porazila ve finále v Kuala Lumpuru Američanku Bethanii Mattekovou-Sandsovou 1:6, 7:5 a 6:3. V pondělním žebříčku se Plíšková posune ze 127. místa poprvé do první stovky.

V úvodním setu hrála Plíšková nervózně a získala jen jednu hru. Ve druhé sadě ale zlepšila vítězka juniorky na Australian Open v roce 2010 servis a mohla se opřít o forhend, ze kterého soupeřku dokázala zatlačit. Ve dvanácté hře vzala Plíšková sedmadvacetileté Američance podání a vynutila si rozhodující set.

Ve třetím setu byl zápas za stavu 1:1 kvůli dešti přerušen. Po 40 minutách se hráčky na kurt vrátily. Za stavu 3:2 využila dobře returnující Plíšková brejkbol a šla do vedení 4:2. Zápas ukončila po hodině a tři čtvrtě nekompromisně esem.