Kapitán Petr Pála ocenil, jak se po porážkách v sobotních úvodních dvouhrách dokázaly české tenistky vyhecovat a semifinále zdramatizovat. Věří, že tým může v příštích sezonách v prestižní soutěži znovu atakovat nejvyšší mety.

"Holkám jsem říkal, že jsem na ně strašně pyšný, jak se dokázaly zvednout, že to těm Italkám nechtěly dát zadarmo po té sobotě. Ukázaly veliké srdce a nechybělo moc, abychom to otočili stejně jako Rusky (druhé semifinále se Slovenskem)," řekl Pála novinářům.

 

Výkony Petry Kvitové a Lucie Šafářové v jejich druhých dvouhrách v Palermu ho nadchly. "Po sobotě asi hodně lidí holky zatracovalo, ale ty se nechtěly vzdát. Škoda, že se v sobotu nepovedlo vyhrát aspoň jedno utkání, na druhou stranu to tam bylo docela daleko. Maličké šance byly jen v prvních setech. Holky se ale po porážkách zvedly a předvedly skvělé výkony," prohlásil Pála.

Kvitová v jediném duelu nedělního programu, zpožděném kvůli dešti, otočila souboj se Sarou Erraniovou a dvojka Šafářová dnes neměla k dalšímu obratu proti Robertě Vinciové vůbec daleko. "Bylo to strašně vyrovnané, Lucka nebyla vůbec daleko od vítězství. Navíc s hráčkou, která je vlastně na vrcholu své kariéry, nejvýše v žebříčku a vyhrála turnaj v Katovicích," podotkl Pála.

Litoval, že Šafářová ve třetím setu aspoň jednou nevedla. "Lucka se dostala zpátky do zápasu, ten konec druhého setu byl neskutečný. Pak měla několik šancí, ale Roberta výborně zaservírovala. Bylo vidět, že má po těch vyhraných zápasech sebevědomí. Škoda, že se Lucce nepovedlo vést. Mohlo to dopadnout velmi dobře a čtyřhra by za stavu 2:2 byla taky šancovní," prohlásil Pála.

První porážku po třech letech a po sedmi zápasech ve Fed Cupu bral sportovně, byť ho mrzelo, že Češky nebudou moci hrát o třetí prvenství v soutěži po sobě. "Není jednoduché pořád vyhrávat. V minulosti jsme několikrát měli štěstí, teď třeba možná malinko nebylo. Je to život, je to sport, navíc jsme prohráli proti strašně silnému soupeři," podotkl Pála, jehož celek utrpěl předešlou prohru rovněž s Itálií v semifinále 2010.

S týmem bude chtít v dalších sezonách na úspěšné výsledky navázat. "Samozřejmě. Myslím si, že jsme tým, na který se chtějí všichni vytáhnout a porazit ho, protože vidí jeho sílu. Uvidíme, jaký bude za pár měsíců los. Pokusíme se hrát co nejlépe," řekl kapitán.

Těší ho, jak dobrý přístup k reprezentaci jeho svěřenkyně mají. "Jsem rád, že holky chtějí hrát, dělají pro to vše. To je pro kapitána nejdůležitější. Někdy to dopadne, někdy ne. Hlavní ale je, že tam nechají všechno," dodal Pála.

Související