Semifinále ženské čytřhry si v New Yorku zahraje usměvavý český pár Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká. Čtvrtfinálové soupeřky Naďa Petrovová a Katarina Srebotniková byly sice ve čtvrtfinále favoritkami, české dvojici ale podlehly po setech 4:6, 6:4 a 7:5.

Úvodní sada českým tenistkám nevyšla. Soupeřky sice jako první přišly o podání, vzápětí si ho ale vzaly zpět a za stavu 5:4 brejk zopakovaly. Rusko-slovinský pár, nasazený jako turnajové číslo tři, tak získal první set pro sebe.

Vstup do druhé sady se povedl o poznání lépe české dvojici. Hned v úvodu se ujala vedení 2:0 a šla za výhrou v setu. Přestože Hradecká ztratila podání za stavu 5:2, pátým nasazeným párem to neotřáslo a stav utkání vyrovnal.

Třetí sada nabídla vyrovnaný boj. Oba páry si držely podání až do jedenácté hry, kdy se Hlaváčková s Hradeckou dostaly za stavu 15:40 ke dvěma brejkbolům. Hned ten první Hlaváčková skvělým returnem využila, následně pak zápas dotáhla úspěšným servisem do vítězného konce.

Hlaváčková je i ve finále mixu

Hlaváčková je na US Open i ve finále smíšené čtyřhry. S běloruským partnerem Maxem Mirným odvrátili v semifinále mečbol a porazili francouzsko-kanadský pár Kristina Mladenovicová, Daniel Nestor, letošní vítěze mixu na trávě ve Wimbledonu, po boji 7:5, 6:7 a 12:10. V boji o titul se Hlaváčková s Mirným utkají s americko-mexickým párem Abigail Spearsová, Santiago Gonzalez.

Ve čtvrtfinále skončila slovenská tenistka Daniela Hantuchová, porazila ji turnajová dvojka Viktoria Azarenková z Běloruska 6:2, 6:3. Hantuchová se do čtvrtfinále US Open dostala podruhé v kariéře, poprvé to dokázala jako devatenáctiletá.

Nadal je v New Yorku k nezastavení

Španěl Rafael Nadal porazil ve velkém stylu krajana Tommyho Robreda. Bojovného přemožitele Rogera Federera zničil po setech 6:0, 6:2 a 6:2 a v semifinále se utká s Francouzem Richardem Gasquetem. Ten se do semifinále v New Yorku dostal vůbec poprvé.

"Mám za sebou letošní nejlepší zápas na US Open," pochválil se Nadal po letošním dvacátém vítězství na betonových kurtech. Vítěz US Open z roku 2010 v pěti zápasech ve Flushing Meadows ztratil jeden set. "Hraju v každém zápase o trochu lépe, což je skvělé," pochvaloval si druhý hráč světa.

Gasquet na turnajích ATP a grandslamech Nadala ani jednou z deseti duelů neporazil. "To jsem dokázal jen jednou, když mu bylo třináct," vzpomínal Francouz a na zápas se těšil. "Jsme kamarádi a já nemám co ztratit," řekl.

Výsledky US Open

Muži - čtvrtfinále: Gasquet (8-Fr.) - Ferrer (4-Šp.) 6:3, 6:1, 4:6, 2:6, 6:3, Nadal (2-Šp.) - Robredo (19-Šp.) 6:0, 6:2, 6:2.

Čtyřhra - čtvrtfinále: Dodig, Melo (10-Chorv./Braz.) - Huey, Inglot (16-Fil./Brit.) 7:5, 6:3.

Ženy - čtvrtfinále: Pennettaová (It.) - Vinciová (10-It.) 6:4, 6:1, Azarenková (2-Běl.) - D. Hantuchová (SR) 6:2, 6:3

Čtyřhra - čtvrtfinále: Hlaváčková, Hradecká (5-ČR) - Petrovová, Srebotniková (3-Rus./Slovin.) 4:6, 6:4, 7:5, Mirzaová, Čeng Ťie (10-Indie/Čína) - Hsieh Su-Wei, Pcheng Šuaj (Tchaj-wan/Čína) 6:4, 7:6 (7:5), Bartyová, Dellacquaová (8-Austr.) - Makarovová, Vesninová (2-Rus.) 6:2, 6:3, S. Williamsová, V. Williamsová (USA) - Pavljučenkovová, Šafářová (11-Rus./ČR) 6:1, 7:6 (7:3).

Smíšená čtyřhra - semifinále: Hlaváčková, Mirnyj (ČR/Běl.) - Mladenovicová, Nestor (Fr./Kan.) 7:5, 6:7 (4:7), 12:10.

Juniorky - 2. kolo: Siniaková (3-ČR) - Liuová (USA) 6:2, 6:3, Blacková (USA) - Krejčíková (4-ČR) 7:5, 7:5.

Čtyřhra - 2. kolo: Bencicová, Sorribesová (3-Švýc./Šp.) - Bouzková, Schmiedlová (ČR/SR) 6:3, 6:3

Související