Stejně jako loni vstoupí Petra Kvitová do Turnaje mistryň zápasem s Agnieszkou Radwaňskou. Proti polské tenistce nastoupí česká jednička v rámci Červené skupiny v úterý v hale Sinan Erdem Dome v Istanbulu od osmi hodin večer středoevropského času.

Kvitová se s Radwaňskou střetne ve své kariéře pošesté a z toho už potřetí na Turnaji mistryň. Předloni cestou za triumfem vyhrála, loni ale zápas ztratila a pak se z turnaje kvůli nemoci odhlásila. Zdravotní potíže ji pak provázely i v letošní sezoně. Celkově má Češka se světovou čtyřkou pozitivní bilanci 4:1.

"S Agou se známe dobře. Je to chytrá tenistka," řekla Kvitová na pondělním setkání s médii. Jediný letošní vzájemný zápas vyhrála svěřenkyně kouče Davida Kotyzy nad Radwaňskou v Dubaji, kde shodou okolností rovněž poté získala titul.

Turnaj mistryň odstartuje zápas Bílé skupiny mezi Victorií Azarenkovou z Běloruska a italskou bojovnicí Sarou Erraniovou. Potom nastoupí na kurt světová jednička Serena Williamsová a Němka Angelique Kerberová, které jsou ve skupině s Kvitovou.

Kvitová vstupuje do turnaje jako čerstvá světová šestka, což je její nejlepší postavení v letošní sezoně. Oproti minulému týdnu si vyměnila pozici s Erraniovou a vylepšila si tak umístění v Top 10, kam se vrátila na konci září po třech týdnech.

Úterní program Turnaje mistryň:

16:00 Azarenková (2-Běl.) - Erraniová (6-It.), nejdříve od 18:00 S. Williamsová (1-USA) - Kerberová (8-Něm.), od 20:00 A. Radwaňská (3-Pol.) - Kvitová (5-ČR).

Související