S Petrou Kvitovou v čele a na otevřených kurtech ve španělské Seville zahájí české tenistky letošní účinkování ve Fed Cupu. Kapitán Petr Pála nominoval do 1. kola kromě světové šestky Kvitové i Lucii Šafářovou (27.), Kláru Zakopalovou (34.) a devátou deblistku světa Andreu Hlaváčkovou. Zápas se odehraje o víkendu 8. a 9. února.

Kvitová a Zakopalová jsou tento týden na turnaji v Paříži a Hlaváčková v Pattaye. "Budu rád, když se na těch turnajích zdrží co nejdéle, i když by to zpozdilo jejich příjezd, ale to nevadí, aspoň vím, že si přivezou dobrou formu. Přeju si, aby došly co nejdále," uvedl Pála na facebooku fedcupového týmu po oznámení české nominace.

Dá se očekávat, že do dvouher v tenisovém centru Tenis Blas nasadí Pála Kvitovou a na pozici "dvojky" může počítat s Šafářovou a Zakopalovou. Do čtyřhry pak na španělskou antuku vyběhne nejspíš teprve nedávno složený pár Šafářová, Hlaváčková.

Ve španělské nominaci kapitánky Conchity Martinezové nečekaně chybí Garbine Muguruzaová (35.), letošní vítězka turnaje v Hobartu, kde ve finále porazila Zakopalovou, a osmifinalistka Australian Open. "Je to překvapení a jsem zvědavý, jak se s tím poperou. Doufám, že my lépe než Španělky," řekl Pála.

Španělský tým tvoří Carla Suárezová (16.), Maria-Teresa Torróvá (65.), Silvia Solerová (77.) a Lara Arruabarrenaová (99.). "I když hrajeme venku, na antuce, doslova pod širým nebem a teplota nebude nejvyšší, myslím, že určitými favority na postup jsme," řekl Pála. Trápit ho ale může slabší forma Kvitové, která na úvodním grandslamu roku vypadla v Melbourne hned v prvním kole.

Pálu trochu překvapilo, že mezinárodní federace ITF povolila hrát v únoru zápas pod širým nebem. Teplota má být kolem 13 stupňů a může i pršet. "Čekal jsem, že se bude hrát v hale nebo někde na Kanárech, kde by byla teplota vyšší. Nebude to úplně příjemné, ale třeba budeme mít štěstí a počasí se umoudří," řekl.

Se Španělkami se Češky střetly doposud pouze třikrát a vyhrály jen poslední vzájemný zápas na brněnském Výstavišti v roce 2009. O dva roky dříve se hrálo na antuce v Palafrugellu a Češky prohrály 1:4. Fedcupovou premiéru si tehdy ve čtyřhře za rozhodnutého stavu odbyla současná česká jednička Kvitová.

Kvitovou v Paříži obletují fanoušci i média

Související