Pojišťovny se v rámci konkurenčního boje vrhly na tvorbu aplikací. Sice se zatím nejedná o tak masově rozšířený kanál jakým je například internet, jeho význam třeba jen z hlediska zvýšení komfortu klienta tu však bezpochyby je.

Pokud jste dostali pod stromeček chytrý mobil a nepřijde vám, že by byl zas tak chytrý, zkuste ho naučit něco víc. Díky aplikacím českých pojišťoven je můžete naučit další vychytávky a sobě usnadnit v určitých situacích život.

Vyjeli jste na dovolenou do zahraničí a v půli cesty jste si vzpomněli, že nejste pojištěni? Nevadí, zapněte na svém chytrém telefonu wi-fi (pokud nemáte datový roaming) a cestovní pojištění si sjednejte v telefonu.

V případě nehody: Nechte si od aplikace poradit o tom, jak postupovat a správně vyplnit patřičné formuláře. Pro urychlení celého procesu vyřízení události celou situaci vyfoťte.



Srovnání cestovního pojištění


Sjednejte si nejlevnější online cestovní pojištění. Jednoduše a online porovnejte ceny a vyberte si nejlepší nabídku. Uzavřete cestovní pojištění i s okamžitou platností v den odjezdu.



>> Spočítat cenu cestovního pojištění


 

Do fotografie, kterou prostřednictvím aplikace můžete odeslat, lze také zaznamenat přesnou polohu nehody i čas, kdy jste fotili. Likvidátorům pojišťovny tak nejen usnadníte práci, ale hlavně urychlíte.

Jedete po dlouhé době do zahraničí a nevíte, jaké rychlostní limity v dané zemi platí? Pokud nejste zrovna u počítače, zapněte aplikaci.

Změnili jste číslo mobilu nebo jste se právě přestěhovali? Pokud se vám nechce na pobočku pojišťovny, změňte své kontaktní informace přímo v mobilu.

A protože je na českém trhu celá řada pojišťoven, přinášíme vám přehled, co která aplikace pojišťovny například umí.

Přehled pojišťoven a jejich aplikací

Allianz pojišťovna
AXA pojišťovna
Česká podnikatelská pojišťovna
Česká pojišťovna
ČSOB Pojišťovna
Generali Pojišťovna
ING Pojišťovna
Kooperativa pojišťovna
Pojišťovna České spořitelny
Triglav pojišťovna
Uniqa pojišťovna
Wüstenrot