1. Vyhodnocení přestávky k přemýšlení, kterou EU vyhlásila po neúspěchu referend o euroústavě ve Francii a v Nizozemsku. Zde se nečeká víc než pokus o formulaci stěžejních otázek týkajících se smyslu a budoucnosti evropské integrace. O osudu ústavy zůstane nerozhodnuto. Má to být hlavní téma červnového summitu EU.

2. Oživení "lisabonské strategie". Ministr financí Karl-Heinz Grasser si přeje rozhodné kroky ke zvyšování konkurenceschopnosti a vzniku pracovních míst, prosazování strukturálních reforem.

3. Pokrok při projednávání klíčových legislativních iniciativ EU, zejména směrnice a liberalizaci služeb, směrnice o pracovní době.

4. Zjednodušení a modernizace zákonů týkajících se daně z přidané hodnoty, včetně rozhodnutí o prodloužení výjimek pro ČR a další nové země.

5. Dohoda s Evropským parlamentem o sedmiletém rozpočtu EU (2007-13). Konečná dohoda se očekává v dubnu, poté začne schvalování prováděcích zákonů důležitých mimo jiné pro čerpání z fondů EU.

6. Rozhodnutí o tom, zda Bulharsko a Rumunsko vstoupí do EU k 1. lednu 2007 nebo o rok později. Konečné slovo přísluší šéfům států a vlád na červnovém summitu, na základě posudku Evropské komise ohlášeného na květen.

7. Jednání o členství s Tureckem a Chorvatskem. Přechod od "screeningu" k projednávání konkrétních kapitol.

8. Prosazování evropské "perspektivy" pro balkánské země. Vídeň vystupuje ve prospěch Makedonie, Srbska/Černé Hory a Bosny/Hercegoviny.

9. Boj proti terorismu a organizovanému zločinu. Rakousko naváže na dosavadní trend, bude se snažit překonávat národní výhrady a posilovat jak společnou legislativu (azyl, migrace, víza), tak policejní a soudní koordinaci.

10.Životní prostředí a doprava. Tradiční rakouská témata, na něž bude kladen značný důraz. Do léta má být přijata strategie zvyšování energetické úspornosti a nový koncept udržitelného rozvoje.