maria_sarapovova_192.jpgRuská tenistka Maria Šarapovová si opět po roce zahraje o titul na Australian Open. Pátá nasazená postoupila do sobotního finále díky dnešní hladké výhře 6:3 a 6:1 nad zraněnou Srbkou Jelenou Jankovičovou, která dohrávala zápas jen s velkým sebezapřením. Dvacetiletá Ruska agresivní a přesnou hrou nutila Jankovičovou k chybám a sama sbírala jeden vítězný míč za druhým.

Brzy získala výhodu dvojnásobného brejku, jenže vzápětí ji opustila jistota a o první sadu ještě musela bojovat. Nakonec Šarapovová využila při svém podání až šestý setbol a úvodní set získala v poměru 6:3.

Také v druhém dějství ztratila Jankovičová hned svůj první servis, navíc ji začaly trápit zdravotní problémy, kvůli nimž si musela vyžádat ošetření. Po návratu na dvorec Srbka viditelně přemáhala bolest v zádech a levém stehenním svalu a jen obtížně se pohybovala. Utkání dohrála s velkým sebezapřením, nakonec se jí alespoň podařilo odvrátit "kanára".

Šarapovová si v sobotu zahraje s Ivanovičovou

ana_ivanovicova_180x220.jpgSrbka Ana Ivanovičová dnes navzdory porážce 0:6 v prvním setu dokázala otočit semifinálový duel se Slovenkou Danielou Hantuchovou a po výhře 6:4 v rozhodující sadě se může těšit na své druhé grandslamové finále v kariéře. Hantuchová přitom předvedla skvělý vstup do utkání a první sadu svého premiérového grandslamového semifinále dovedla k nečekaně jednoznačné výhře 6:0.

Díky lepšímu pohybu si Slovenka hned v úvodu druhého setu opět vypracovala brejkovou šanci, kterou zužitkovala vítězným fiftýnem. Dvacetiletá Srbka si první hru připsala až za stavu 0:2 ve druhé sadě, když ji poprvé výrazněji podrželo vlastní podání. V tom okamžiku se ovšem vývoj druhé sady překvapivě otočil.

Ivanovičová dokázala Hantuchové poprvé sebrat servis, zpřesnila údery a postupně přebírala otěže utkání. Slovenská hráčka nabídla soupeřce v osmém gamu dvojchybou další brejk a nabuzená Ivanovičová poslala čistou hrou při svém podání semifinálový duel do rozhodujícího dějství.

Třetí set přinesl nejvyrovnanější průběh. Obě tenistky si do stavu 4:4 držely vlastní servis, byť mladá Srbka musela odvracet jeden brejkbol. V deváté hře si naopak Ivanovičová připravila dvojitou šanci na brejk a díky veliké chybě Hantuchové při nahraném voleji se dostala do vedení, které vzápětí při svém podání potvrdila.