Soutěžící mají výjimečnou možnost prověřit své znalosti a schopnosti. Nejlepší národní tým totiž poletí v dubnu 2009 do exotické Dubaje, aby změřil své síly s kolegy z celého světa.

KPMG Case Competition, jejíž lokální kolo pořádá společnost KPMG Česká republika, se těší stále rostoucímu zájmu studentů posledních nebo předposledních ročníků vysokých škol. Nabízí jim příležitost ukázat a ověřit si, zda mají na to, aby dosáhli úspěchu v profesním životě. Při řešení skutečných obchodních problémů mohou demonstrovat své dovednosti a soutěžit s těmi nejlepšími z celého světa.

"Soutěž je určena především pro studenty, kteří dokáží rychle pochopit podrobné obchodní informace, jsou dobrými týmovými hráči, mají potenciál stát se projektovými manažery a dokáží velmi dobře prezentovat a argumentovat, jednoduše obhájit své závěry," říká Pavel Závitkovský, partner společnosti KPMG Česká republika odpovědný za nábor absolventů.

České úspěchy v celosvětovém finále nelze přehlédnout. Týmy z České republiky zvítězily v soutěži již dvakrát a nasadily tak laťku hodně vysoko. Letošní týmy tak mají možnost nejen bojovat o další zviditelnění českých vysokoškoláků, ale získat pro Českou republiku i ceněný hattrick, tedy třetí vítězství. "KPMG Case Competition pro nás byla nezapomenutelným zážitkem. Navázali jsme nové kontakty a zlepšili naše analytické, prezentační a komunikační dovednosti. Získali jsme i několik cenných rad od profesionálních odborníků jak zlepšit naše slabé stránky," říkají členové týmu 4 is more, který v loňské roce bojoval za Českou republiku v mezinárodním finále v Budapešti.

Registraci již mají uchazeči za sebou. Z 24 přihlášených týmů (celkem 96 studentů) vyberou zástupci společnosti KPMG Česká republika 12 týmů a ty se pak utkají o možnost jet do Dubaje a soutěžit v mezinárodním kole.

"Novinkou letošního ročníku je, že jsme ztížili pravidla - souboje týmů na národní úrovni proběhnou v jeden den, a to 25. února, což bude klást zvýšené nároky na týmy a prověří jejich schopnost pracovat pod časovým tlakem. Nepochybuji, že pro letošní exotické finále najdeme ten nejlepší tým," říká Pavel Závitkovský, partner společnosti KPMG Česká republika, který bude Českou republiku ve finále KPMG Case Competition v Dubaji zastupovat i jako člen mezinárodní poroty.

Zdroj: KPMG