Chicagu nepomohla odvrátit debakl ani účast Martina Havláta, který po tvrdém ataku Niklas Kronwala nedohrál předchozí střetnutí.

Naopak k druhé účasti za sebou ve finále Stanley Cupu mají blízko jeho obhájci Red Wings, kteří můžou o postupu rozhodnout na domácím ledě v úterý.

Detroit sice nastoupil bez Dacjuka, Drapera a nově i kapitána Lidströma, jejich neúčast vynahradil Marián Hossa. Třicetiletý pravý křídelní forvard Red Wings si připsal tři body za dva zásahy a asistenci.

Red Wings se podařila především úvodní polovina. Ve 22. minutě vedli už 3:0, o šest minut později už to bylo 5:1.

Svým druhým gólem zápasu a celkově devátým v letošním play-off pak v 53. minutě Zetterberg stanovil konečnou podobu skóre na vysokých 6:1.

Finále Západní konference - 4. zápas:

Chicago-Detroit 1:6 (0:1, 1:4, 0:1)

Branky: 24. Toews - 9. a 25. Marián Hossa, 28. a 53. Zetterberg, 20. Franzén, 22. Filppula. Střely na branku: 28:33. Diváci: 22.663. Stav série: 1:3.