Branky padaly na Letné až po změně stran: nejprve se trefil Kušnír, po dalších jedenácti minutách velký tlak vicemistra zužitkoval Wilfried a posunul svůj tým na třetí místo.

Od začátku byli sparťané aktivnější, ale Severočeši zdaleka nepůsobili tak zakřiknutě, jako dosavadní soupeři v Generali Areně.

Ve 30. minutě se ocitl ve slibné pozici na hranici šestnáctky Kovařík, kterému se otevřela celá branka, ovšem k jeho slabému pokusu se domácí gólman stačil včas přemístit.

Šest minut před poločasem asistent Pospíšil odmával chybně ofsajd a sudí Adam neuznal regulérní gól Wilfrieda.

Sparta se díky tlaku dočkala zasloužené výhry

Po pauze sparťanská aktivita pokračovala, tvrdý střelecký pokus Kušníra ale vytlačil Špit na roh, další dalekonosná rána Žofčáka skončila těsně nad a pokus Pamiče vytlačil znovu gólman. Sérii šancí korunoval v 57. minutě Wilfried, jenž z otočky pálil vedle.

Sparťanský tlak ale nakonec přece jen vedoucím gólem skončil, přestože závar uvnitř šestnáctky moc nebezpečně nepůsobil. Kušnír prošel napříč trestným územím a pak z těžkého úhlu po zemi prostřelil co mu stálo v cestě.

Záhy navíc Žofčák v obrovské šanci hlavou netrefil branku a těsně mimo skončila i hlavička Hubníka.

Jenže hosté nakonec velký nápor domácích nezvládli a inkasovali podruhé po skvělé spolupráci Pamiče a Wilfrieda, který svým pohotovým gólem ze 70. minuty definitivně zajistil sparťanům tři body.

Domácí pak přece jen ubrali ze své hry, a tak se k šanci dostali i Jablonečtí, ale Drskova rána skončila na Blažkově rukavicích. Sparta tak natáhla ligovou sérii bez prohry na deset utkání.

Jozef Chovanec (Sparta): "Předpokládali jsme, že soupeř přijede stejně jako ostatní s defenzivní taktikou a bude zalezlý. Dlouho nám pak trvalo, než jsme dokázali tu obrannou práci a silný střed hřiště překonat. S přibývajícími minutami se nám dařilo a trpělivost slavila vítězství," liboval si domácí kouč.

František Komňacký (Jablonec): "Nebyli jsme důstojným soupeřem, Sparta se prosazovala přes střed hřiště i po krajích, nedala nám šanci," řekl jablonecký kouč, podle kterého zápas ukázal, že mužstvo má na boj v první polovině tabulky. "Nechci se hráčů dotknout, ale na to abychom hráli na čele tabulky ještě nemáme tým připraven, Sparta má na každém postu lepšího hráče," dodal Komňacký.

Liberec dokázal na rychlý gól Slavie brzy odpovědět

Remízou 1:1 skončil souboj mezi Libercem a Slavií Praha. Po vyrovnaném prvním poločase měli hosté po přestávce značnou převahu, ale nedokázali z ní nic vytěžit.

Hostující obránce Suchý nastoupil v lize ke svému stému zápasu, navíc s kapitánskou páskou, ale tří bodů se nedočkal.

Oba celky se snažily hrát aktivně a útočně. Domácí, kteří chtěli odčinit prohru z posledního kola na Bohemians a vyřazení z Evropské ligy, zahrozili již ve druhé minutě.

Nejlepší střelec minulého ročníku Kerič nabíhal na dlouhý pas, u míče byl dřív než Suchý, ale místo střely hledal nabíhajícího Blažka, jenže neúspěšně.

V desáté minutě po krásné kombinační akci po ose Krajčík, Vasiljevič střílel z hranice velkého vápna Belaid a Hauzr na míč mířící k tyči nedosáhl.

O dvě minuty později měl Belaid na hlavě druhý gól, po Šenkeříkově centru z pravé strany ale namířil z osmi metrů jen na Hauzra.

Slavia byla po celý zápas lepší, přesto jen remizovala

Domácí postavil na nohy exslávista Gebre Selassie. V 19. minutě krásné trefil míč v pravém rohu šestnáctky a jeho technický pokus zaskočil Vaniaka.

Hosté byli ale nebezpečnější. Belaid uvolnil Šenkeříka, jeho křížná rána ale minula těsně levou tyč, domácí ve 25. minutě podržel Hauzr, když skvěle reflexivně nohou vyrazil v pádu ránu Belaida.

Jediné co Slavii chybělo bylo zakončení. Střídajícího Naumova našel přesným pasem Hloušek, ale střela slávistického útočníka bez přípravy jen trefila obránce.

Nejblíže brance byl deset minut před koncem Šenkeřík, ovšem Hauzr skvěle konečky prstů vytáhl jeho střelu na roh.

V závěru se hosté dožadovali penalty za ruku Gecova, ale rozhodčí byl jiného mínění. A když gólem neskončila ani hlavička Naumova v jasné šanci, byli s remízou rozhodně spokojenější domácí.

Ladislav Škorpil (Liberec): "Nás zápas stál hodně úsilí. Slavia ukázala vysokou kvalitu, naštěstí pro nás bez rozhodující fáze, tedy v zakončení. Nechávali jsme soupeři volnost a tím hrozilo, že se prosadí v koncovce. Druhý poločas byl z naší strany z tohoto pohledu lepší. Měli jsme větší tlak na protihráče, zblokovali jsme střely. Za vybojovaný, vydřený bod jsem rádi," pokračoval Škorpil.

Karel Jarolím (Slavia): "To co jsme chtěli hrát, tak hráči na hřišti realizovali. S předvedeným výkonem jsem byl spokojen až na to, že jsme jej nedokázali vyjádřit gólově. Nerad to dělám, ale dnes tam byly dvě situace, kdy měl odpískat penaltu. S ohledem na předvedenou hru jsme dnes dva body ztratili."

Baník vítězství vydřel, Příbram k němu nasměroval Huňa

Hubené vítězství 1:0 nad Bohemians Praha vydřeli fotbalisté Ostravy. O výhře rozhodl v 25. minutě přesnou hlavičkou zkušený stoper René Bolf.

Domácí do přestávky ještě pár slibných situací nevyužili a ve druhé půli měl více ze hry soupeř, jenž ovšem z platonické převahy nic nevytěžil.

Fotbalisté Příbrami porazili Plzeň 1:0. Tři body a posun do horní poloviny tabulky jim zajistil kapitán Daniel Huňa.

Naopak hosté, kteří skoro půl hodiny dohrávali bez vyloučeného stopera Davida Bystroně, smutnili po předchozích dvou výhrách. V příbramském týmu slavilo třetí vítězství v sezoně také pět hráčů, kteří dříve oblékali plzeňský dres.

7. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Baumit Jablonec 2:0 (0:0)

Branky: 59. Kušnír, 70. Wilfried. Rozhodčí: Adam - Pospíšil, Dobrovolný. ŽK: Řepka - Jarolím. Diváci: 7521.

Slovan Liberec - Slavia Praha 1:1 (1:1)

Branky: 19. Gebre Selassie - 10. Belaid. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Lhoták. ŽK: Liška, Dočkal, Dejmek - Vasiljevič. Diváci: 6031.

Baník Ostrava - Bohemians Praha 1:0 (1:0)

Branka: 25. Bolf. Rozhodčí: Paták - Filípek, Mencl. ŽK: Demeter, Heidenreich. Diváci: 5356.

1. FK Příbram - FC Viktoria Plzeň 1:0 (1:0)

Branka: 23. Huňa. Rozhodčí: Jech - Slavík, Pelikán. ŽK: Šmejkal, Tarczal - Hájovský, Navrátil, Rajtoral. ČK: 67. Bystroň (Plzeň). Diváci: 3027.