Svěřenci Vladimíra Růžičky zahájili úspěšně MS 2010 v Německu. V úvodním zápase jasně přehráli nevýrazného soupeře z Francie 6:2. Češi byli po celou dobu zápasu lepším týmem a hlavně díky třem gólům v přesilových hrách si připisují do tabulky první 3 body.

Hned po 44 vteřinách dostal Čechy do vedení Petr Hubáček, když brankáře Lhenryho překonal střelou mezi betony. Ve 12. minutě využil první přesilovku České republiky Jiří Novotný, který dorážel puk do odkryté branky.

I ve druhé třetině držel český výběr otěže utkání jasně ve svých rukou a díky trefám Gřegořka a Rachůnka vedl po čtyřiceti minutách 4:0.

Francouzi se osmělili až ve třetím dějství a nakonec si připsali dva čestné zásahy. Trefili se Yorick Treille a Laurent Meunier. V závěru utkání ještě upravil na konečných 6:2 střelou od modré čáry Miroslav Blaťák.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
16:14
Hráči jsou nastoupeni na modrých čarách. Vše je připraveno, aby mohlo utkání začít.
16:14
Utkání bylo zahájeno. Úvodní buly vyhrál Červenka.
16:15
1. minuta: Hned po 44 vteřinách se Češi ujímají vedení. Petr Hubáček si vyměnil puk s Jágrem a střelou mezi betony otevřel skóre. Česko - Francie 1:0
16:17
2. minuta: Michal Rozsíval napřáhl od modré čáry a prudce vypálil. Fabrice Lhenry byl tentokrát na místě.
16:20
4. minuta: Jágr se uvolnil na levém křídle a hledal před brankou Červenku. Ten ovšem na puk nedosáhl.
16:21
5. minuta: Jan Marek vybruslil zpoza branky a pěknou přihrávkou vyzval Voráčka. Toho ovšem zablokovala francouzská obrana.
16:23
7. minuta: Francie si zahraje první přesilovku utkání. Petr Gregořek narazil na mantinel Lussiera a rozhodčí posoudil zákrok jako faul.
16:26
8. minuta: Vokoun si připisuje první zákrok. Bellemare nebezpečně pálil zpravého kruhu, česká jednička byla ovšem na místě.
16:29
9. minuta: Češi jsou kompletní. Rozsíval vyhodil na zakázané uvolnění.
16:30
10. minuta: A přesilovku si zahrají i naši. Antonin Manavian v rohu přidržel Rolinka a jde si odesět dvouminutový trest.
16:32
12. minuta: Češi využívají přesilovku. Filip trefil skrumáž před brankou a puk se poté odrazil k volnému Jiřímu Novotnému, pro kterého už nebyl problém zasunout puk do odkryté klece. Česko vede 2:0.
16:35
14. minuta: Rolinek upláchl francouzské obraně, ale při zakončení byl faulován. Rozhodčí nařídil trenstné střílení.
16:37
14. minuta: Jakub Klepiš chtěl ukázat svůj oblíběný behendový bafák. Puk mu ovšem v rozhodující chvíli přeskočil čepel a Klepiš tedy nevyužil jedinečnou příležitost zvýšit na 3:0.
16:40
15. minuta: Karel Rachůnek vyloučen na dvě minuty za držení.
16:41
17. minuta: Ani v druhé přesilovce nebyli Francouzi nijak nebezpeční a Češi se tak v pohodě ubránili.
16:42
18. minuta: Jan Marek dopravil puk za brankovou čáru, rozhodčí však chvíli předtím trochu necitlivě přerušil hru a Markův gól tak nemůže platit.
16:44
19. minuta: Laurent Gras vysekl v rohu hřiště hokejku Marku Kvapilovi a jde si odsedět dvouminutový trest.
16:47
20. minuta: 5 vteřin před první sirénou zaznamenal první střelu v zápase Jaromír Jágr. Lhenry v brance Francie však v klidu pokryl pokus české hvězdy.
16:49
Hráči už jsou na ledě. Vše se schyluje k začátku druhé dvacetiminutovky.
16:49
Skončila první třetina.
17:03

2. třetina byla zahájena.

17:04
21. minuta: Češi dohrávají přesilovku. Jágr zadovkou poslal puk směrem na francouzskou branku, ale nikdo ze spoluhráčů jeho úmysl nepochopil.
17:06
22. minuta: Baptiste Amar je vyloučen na 2 minuty. Češi budou pokračovat v přesilové hře.
17:07
23. minuta: Petr Koukal šikovně tečoval střelu od modré. Lhenry si však počínal velmi jistě.
17:08
24. minuta: Petr Gřegořek zvyšuje na 3:0. Český obránce vystřelil od modré čáry nijak prudce, Francouz Graz si ovšem puk ztečoval do vlastní branky. Lhenry neměl nárok. Češi vedou 3:0.
17:11
25. minuta: Roussel vyloučen na 2 minuty za hákování.
17:13
26. minuta: A je to už 4:0, Češi využíají další přesilovku. Klepiš ideálně nabil Karlu Rachůnkovi, který prudkou a umístěnou střelou zvyšuje český náskok už na 4:0.
17:16
27. minuta: Francouzi nestíhají a hodně si pomáhají fauly. Dalším vyloučeným hráčem je Sacha Treille.
17:17
29. minuta: Našim se tato přesilovka moc nepovedla. Nejprve Jágr vyhodil na zakázané uvolnění a pak se naší přesilovkové lanjě nedařilo udržet se v útočném pásmu.
17:20
30. minuta: Bellmare provětral po čase českého brankáře. Vokoun však s jeho pokusem po ledě neměl příliš starostí.
17:22
32. minuta: Lukáš Kašpar si vybruslil od pravého mantinelu a střelou zápěstím prověřil pozornost Lhenryho lapačky. Francouzský brankář situaci zvádl.
17:24
33. minuta: Další vyloučení Francouzů. Quessandier potrestán za hákování.
17:25
34. minuta: Rozsíval prudce vypálil od modré po přihrávce Jágra. Lhenry vyrazil puk do ochranné sítě.
17:27
35. minuta: Přesilovku si vyzkouší také Francouzi. Filip Novák popotáhl svého soupeře a dostává dvouminutový trest.
17:28
36. minuta: Češi hrozí i v oslabení. Lukáš Kašpar vypálil z pravého kruhu a jehu pokus jen těsně minul Lhenryho branku.
17:30
37. minuta: Po souhře Rolinka s Koukalem se do dobré příležitosti dostal Jakub Klepiš. Jeho střela golfovým úderem trefila Lhenryho do pravého betonu.
17:32
38. minuta: V situaci 3 na 2 hledal Voráček před brankou Petra Hubáčka, který se ovšem po puku natahoval marně.
17:34
39. minuta: Jan Marek vyloučen za držení protihráče.
17:35
40. minuta: Nejaktivnějším hráčem francouzské přesilovky byl Meunier, který prověřil střelou z úhlu Tomáše Vokouna. Česká jednička se ovšem nenechala překvapit.
17:37
Skončila 2. třetina.
17:37
3. třetina byla zahájena.
17:51
41. minuta: Tomáš Vokoun zahájil třetinu klidným zákrokem.
17:52
42. minuta: Na druhé staně si pohodlný zákrok po střele Čáslavy připsal i francouzský brankář Lhenry.
17:54
43. minuta: I ve třetí třetině pokračuje trend francouzských faulů. Auvitu vyloučen za nedovolené bránění.
17:55
45. minuta: Tato přesilovka našim vůbec nevyšla. Hraje se v plném počtu na obou stranách.
17:57
46. minuta: Nejvtší šance Francouzů v zápase! Sacha Treille si před Vokounem počínal velmi důrazně a jeho pokus se nakonec otřel o tyč české branky.
17:59
47. minuta: Kašpar zvyšuje už na 5:0! Češi teď rozehráli před brankou Francie bago. Puk si nakonec uzmul Lukáš Kašpar a zasunul puk za Lhenryho.
18:01
48. minuta: Francouzi snižují na 1:5. Yorick Treille si se štěstím připisuje první gól na mistrovství. Ve skrumáži před Vokounem se puk nakonec odrazil od jeho lýtka a doskákal až za brankovou čáru. Rozhodčí po konzultaci s kolegou na videu branku uznal.
18:04
49. minuta: Jan Marek se řítil z pravé strany sám na Lhenryho. Při zakončení ho ovšem vyrušil francouzský obránce a český útočník trafil pouze Lhenryho klín.
18:06
49. minuta: Francie stříli druhý gól. Meunier bekhendovou střelou z mezikruží překvapil Vokouna, který si tento zákrok rozhodně nedá za rámeček. Češi vedou už jen 5:2.
18:08
52. minuta: Karel Rachůnek si najel mezi kruhy z pozice obránce, dostal přihrávku od Koukala, jeho následná střela ovšem trefila prostor, který měl Lhenry pokrytý.
18:11
54. minuta: Besch prověřil Vokouna ze střední vzdálenosti.
18:15
55. minuta: Laurent Meunier podrazil Marka a odsedí si dvouminutový trest.
18:16
56. minuta: Češi kombinjí v útočném pásmu, ale hře chybí střelba.
18:18
57. minuta: Závěr zápasu už se Česku tolik nedaří. Francouzi jsou výrazně aktivnější než v úvodu utkání.
18:20
59. minuta: Novotný s Kašparem zavařili francouzské obraně. K zakončení se nakonec protlačil Lukáš Kašpar, nedokázal však přehodit ležícího Lhenryho.
18:21
60. minuta: Besch vyloučen za hákování.
18:22
60. minuta: Miroslav Blaťák v přesilovce zvyšuje na 6:2! Češi využívají třetí přesilovku. A opět se trefuje obránce od modré čáry. Blaťák otřel svou střelu o padajícího Francouze a upravil na 6:2.