Letenští byli před dvojzápasem v roli mírného favorita, jenže první utkání minulý týden v Praze totálně nezvládli. Po hrůzném výkonu podlehli slovenskému mistrovi 0:2 a cestu do prestižní Ligy mistrů si tak notně zkomplikovali.

Teď musí stejným, nebo ještě vyšším, rozdílem vyhrát sparťané na stadionu Pod Dubňom, a to všechno bez svých stabilních stoperů Řepky s Brabcem a bez tvůrce hry Matějovského.

"Šance postoupit tady stále je, ale musíme hrát daleko odvážněji a agresivněji," prohlásil na včerejší tiskové konferenci generální sportovní manažer sparťanů Jozef Chovanec "Nesmíme dělat triviální chyby. Doma jsme od Žiliny dostali góly ze situací, ze kterých bychom inkasovat neměli."

Sparťanští fotbalisté vkládají své naděje do dobrého startu do zápasu. "Hodně by nám pomohlo, kdyby se nám brzo podařilo vstřelit první gól. Pak by to mohlo být hodně zajímavé," řekl brankář Sparty Jaromír Blažek.

Pokud zápas skončí 0:2, bude se utkání prodlužovat, pokud sparťané vyhrají o jeden gól, remizují, nebo prohrají, čeká je účast v základní skupině Evropské ligy, kterou hráli i loni.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
19:53

Sestavy:

Žilina: Dúbravka - Guldan, Piaček, Pečalka, Mráz - Rilke, Jež, Bello, Majtán - Ceesay, Oravec

Sparta: Blažek - Adiaba, Hejda, Hoheneder, Pamič - Kladrubský - Sionko, Kucka, Vachoušek, Krejčí - Wilfried

Rozhodčí: Olegário Benquerença - Bertino Miranda, Joao Santos (všichni Portugalsko)

19:54
Příjemný večer z žilinského stadionu Pod Dubňom, kde dnes večer vyvrcholí play-off o Ligy mistrů mezi Žilinou a Spartou. Celé město je na nohou, už od odpoledních hodin město zaplavili fanoušci ve žlutých dresesch. Aby také ne, "Šošoni", jak se místním fotbalistům přezdívá, dosud Ligu mistrů nikdy nehráli, letos k ní však mají po prvním zápase, který vyhráli na Letné 2:0, velmi blízko.
20:10
Stadion v Žilině je beznadějně vyprodaný, a to včetně sparťanského sektoru, kde se řevem zahřívá přes pět set sparťanských fanoušků. Mezi nimi je i několik desítek příznivců Letenských ze spojeneckých Košic.
20:14
1. minuta - Utkání bylo právě zahájeno.
20:45
2. minuta - Jež kopnul z trestného kopu balon do chumlu hráčů před bránu, kde ho jeden z jeho spoluhráčů lehce ztečoval mimo tyče.
20:45
1. minuta - Sparťané se od úvodního hvizdu hrnou dopředu. Vědí, že brzo vstřelený gól by jim hodně pomohl.
20:47

3. minuta - Ve sparťanském sektoru vzplála světlice, vzápětí však byla uhašena.

20:48

5. minuta - Rilke se uvolnil na pravé straně a poslal prudký míč do vápna, jeho spoluhráč na balon nedosáhl.

20:50
6. minuta - Žilina je na koni, Oravcova rána z vápna je tečována na roh.
20:51
8. minuta - Sparta se snaží kombinovat a částečně se jí to daří. Musí si však dávat pozor, domácí spoléhají na rychlé brejky. Teď jim jeden díky nepřesném pasu Rilkeho nevyšel.
20:53
10. minuta - Vachoušek to zkoušel z dálky, ale trefil jen záda obránce, od kterých se míč odrazil do Dúbravkovy náruče.
20:55
11. minuta - Kuckova střela zpoza vápna na bránu nemířila.
20:56

Podle zpráv ČTK si střet fanoušků Sparty se slovenskou policií vyžádal před zápasem 16 zraněných.

20:59
15. minuta - Po Sionkově centru se k hlavičce dostal Wilfried, ale v dobré pozici pálil nad.
21:00

16. minuta - Sledujeme poměrně pěkný fotbal, k němuž přispívají i fanoušci obou klubů. Ti domácí od začátku zápasu ještě ani jednou neutichli.

21:01
17. minuta - Obrovská šance Sparty. Po zmatku kolem žilinské brány se k míči dostal Sionko, ale zblízka netrefil.
21:02
18. minuta - ŽILINA VEDE 1:0. Rilke už poněkolikáte utekl Pamičovi na levé straně, poslal míč do vápna, kde si ho přizvedl Ceesay a fantastickými nůžkami poslal míč přesně k tyči.
21:04
21. minuta - Celý stadion je v euforii, teď měla Žilina další trestný kop. Ceesay však akci pokazil.
21:06
24. minuta - Sionkova střela z dálky byla zblokována do autu.
21:08
24. minuta - Sparťané si slušně přihrávají, ale pokaždé jí chybí finální pas.
21:09
25. minuta - Celý žilinský stadion teď povstal a vytleskává své borce. Jako by se hrála poslední minuta...
21:10

28. minuta - Opět centr z Pamičovy strany, tentoktát Bello pálil mimo.

21:13
29. minuta - V dobré šance byl teď kladrubský, ale po zpětné přihrávce trefil v pokutovém území jen obránce.
21:14
30. minuta - A podobně si vedl po rohu i Vachoušek...
21:14
30. minuta - Ve vápně zůstal ležet Kucka, který bude ošetřován.
21:15
31. minuta - Jež to zkusil z dálky, ale pálil hodně nad.
21:16
32. minuta - Stadion obíhala mexická vlna. Domácí fanoušci jso si postupem svého týmu takřka jisti.
21:17
35. minuta - Mrázův centr z trestného kopu hosté zblokovali.
21:19
37. minuta - Rozhodčí upozornil fanoušk Sparty, aby nepoužívali pyrotechniku.
21:21
37. minuta - Oravec tvrdě hlavičkuje, ale do brány se jeho pokus o kousek nevešel.
21:22
40. minuta - Žlutou kartu dostává Juraj Kucka. Je to už jeho druhá a příští zápas tak nemůže  hrát.
21:25
41. minuta - Oravec zblízká opět míří nad břevno.
21:25
43. minuta - Kejčí se teď uvolnil na levé straně, ale brzy o míč přišel.
21:28
44. minuta - Vachoušek chtěl vyzvat ke střele Sionka, ale ten stál v ofsajdu.
21:29
45. minuta - Rozhodčí nastaví jednu minutu.
21:30
46. minuta - První poločas skončil.
21:31
Sparťané v prvním poločase nevystřelili na bránu ani jednou.
21:32
46. minuta - Druhý poločas právě začal. Sparta do něj nastoupila s jednou změnou: Adiabu nahradil Kweuke.
21:47
47. minuta - Krejčí poslal dobře míč do vápna, ale žádný ze sparťanů míč netrefil ideálně.
21:48
49. minuta - Kuckova dělovka z dálky trefila jen Dúbravku, dorážející Kweuke stál v ofsajdu.
21:50
50. minuta - Pěkná kombinace sparťanů, po které střílí Sionko, ale opět pozdě a vedle.
21:51
52. minuta - Žlutou kartu inkasuje i Vachoušek a ani on si příští zápas kvůli trestu nezahraje.
21:53
53. minuta - Po faulu na Bonyho bude Sparta kopat penaltu.
21:54
54. minuta - Kladrubský poslal balon k tyči, kde ho Dúbravka očekával a taky chytil. Se Spartou to vypadá špatně...
21:55
56. minuta - Kladrubský pálí z dálky a je z toho alespoň roh.
21:57
58. minuta - Po delší době se dostala do šance Žilina. Zcela osamocený Ceesay ale tentokrát nemířil přesně.
21:59
58. minuta - Po Sionkově centru vyskočil ve vápně nejvýše Vachoušek, ale jeho slabá hlavička šla přesně na brankáře.
22:01
60. minuta - V obrovské šanci Majtán jen těsně minul Blažkovu tyčku.
22:01
61. minuta - Hraje se nahoru-dolů. Více šancí mají ale domácí.
22:02
61. minuta - Sionka nahrazuje mladíček Kadeřábek.
22:02
64. minuta - Ceesay zblízka hlavičkuje jen do Blažkových rukavic.
22:04
66. minuta - Žilinští hráči teď rozehráli, přestože se na hřišti viditelně svíjí Kucka.
22:07
68. minuta - Ceesay se s trochou štěstí uvolnil a napálil míč zblízka na Blažka, který ho jen zblokoval k volnému Majtánovi. Ten z metru vstřelil druhý žilinský gól, rozhodčí ho ale kvůli spornému ofsajdu neuznal.
22:10
70. minuta - Kucka korunuje svůj herní zmar poté, co ho Kweuke umě vybídl ke střele uvnitř vápna. Nikým netísněn poslal balon metr od tyče.
22:12
72. minuta - Tisíciprocentní šance sparťanů. Kucka dobře uvolnil Wilfrieda, který v sólu netrefil branku.
22:13
73. minuta - Ve sparťanském sektoru hoří světlice i žilinské prapory...
22:14
74. minuta - Ze hry odstupuje Majtán, kterého střídá Poliaček.
22:15
75. minuta - Ježovu pumelici z dálky Blažek tak tak vytěsnil nad.
22:16
77. minuta - Krejčího centr bezpečně chytá Dúbravka.
22:18
79. minuta - Wilfried po rohu netrefil bránu.
22:20
80. minuta - Žilina střídá. Ze hřiště odvhází jediný úspěšný střelec Ceesay, nahrazuje ho Vittor.
22:21
82. minuta - Aktivní Kweuke vybojoval pro sparťany další roh, ale hostům to k ničemu není, míč brzy ztrácejí.
22:24
86. minuta - Sparta naposledy střídá. Ze hry odchází Pamič, za něj nastupuje Třešňák.
22:27
87. minuta - Hraje se u sparťanské branky, domácí pochopitelně nikam nespěchají.
22:28
88. minuta - Kouč Hašek žene svůj tým dopředu, remíza by pomohla českému koeficientu, jenže na gól to moc nevypadá.
22:29
90. minuta - Oravec si šikovně naběhl na centr, ale hlavou minul.
22:31
91. minuta - Rozhodčí nastaví tři minuty.
22:31
92. minuta - Hřiště opouští Rilke, zahraje si naopak Zošák.
22:32
93. minuta - Utkání skončilo. Do Ligy mistrů postupuje Žilina, Sparta si zahraje základní skupinu Evropské ligy.