Po 25. kole zůstává v čele hokejové extraligy Třinec, který dnes porazil Plzeň 4:0. Třinečtí bodovali podesáté za sebou, byť tři předchozí zápasy prohráli po samostatných nájezdech. K vítězství Oceláře nasměrovali obránci Martin Lojek, Lukáš Krajíček a Daniel Seman, kteří se postarali o první tři góly. Poslední trefu obstaral kanonýr Martin Růžička, jenž vstřelil patnáctou branku v sezoně. Brankář Peter Hamerlík uhájil potřetí v sezoně čistý štít.

Druhé místo potvrdily Vítkovice, když vyhrály na Spartě 4:1. Pražané prohlubují svou krizi, prohráli pošesté za sebou. Trenéři Sparty se pokusili oživit hru nasazením brankáře Novotného, který dostal šanci teprve podruhé v sezoně. Pozměněna byla i sestava, nejproduktivnější hráč týmu Broš klesl až do čtvrté formace. Ani tyto změny sparťanům nepomohli, jediný gól Sparta vstřelila až v 59. minutě, kdy už Vítkovičtí pohodlně vedli po gólech Szturce, Huny a Punčocháře 3:0.

Výhru Brna nad Kladnem režíroval Kvapil

Dvě branky a jedna asistence reprezentačního útočníka Marka Kvapila zajistily hokejistům Komety Brno vítězství nad Kladnem 3:0. Tímto úspěchem uzavřeli Brňané sérii pěti zápasů po sobě v domácí hale Rondo, ze které vytěžili 12 bodů. Vedle Kvapila byl další velkou oporou Komety brankář Jiří Trvaj, který potřetí v sezoně udržel čisté konto. Přitom se do branky vrátil po více než měsíční přestávce.

Hokejisté Českých Budějovic zdolali Karlovy Vary 3:2 v prodloužení a vyhráli teprve druhý z posledních sedmi zápasů. Vary díky trefám Deje a Hřebejka v rozmezí 64 vteřin v 33. a 34. minutě dlouho držely na jihu Čech vedení 2:1, ale v 58. minutě vynutil prodloužení Milan Gulaš a v čase 63:52 rozhodl v přesilovce Michal Mikeska.

Slavia otočila zápas v Mladé Boleslavi

Slavie otočila na ledě Mladé Boleslavi nepříznivý stav 0:2 a slavila výhru 3:2. Pražané předvedli podobný obrat jako ve středu doma s Třincem, kdy také prohrávali o dva góly a zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech. Mladá Boleslav vyšla potřetí za sebou naprázdno a ztrácí na posledním místě na třinácté Kladno stále čtyři body. Výběr kouče Vladimíra Růžičky se naopak posunul na deváté místo o skóre před Litvínov. Na vítěznou branku Jiřímu Doležalovi ve 42. minutě přihrály posily Slavie z prvoligového Chomutova Zdeněk Skořepa a Jan Benda.

Jediná branka stačila Liberci k tomu, aby vyhrál v Litvínově. Výhru Liberci vystřelil Lukáš Vantuch ve 32. minutě. Gólman Tomáš Vošvrda se podílel na tříbodovém zisku Bílých Tygrů svým prvním čistým kontem v nejvyšší soutěži. Litvínovští byli na domácím ledě dlouho neporazitelní, nyní však ztratili podruhé za sebou všechny body, aniž by dokonce vstřelili gól. Liberec navázal na výhru se Spartou a drží čtvrté místo.

Hokejisté Zlína nenavázali na své dvě vítězství ze hřišť soupeřů a podlehli Pardubicím 3:4. Po vyrovnané první třetině, která skončila 2:2, rozhodli Východočeši o své výhře ve druhém dějství, které díky trefám Mezeie a Starého vyhráli o dvě branky a vypracovali si klíčový náskok. Z něj v poslední části ukrojil jen jeden gól svým druhým zásahem v utkání Petr Leška.

25. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno – HC Vagnerplast Kladno 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 32. Kvapil (R. Hruška), 40. Kvapil (Zubíček), 57. Veselý (R. Hruška, Kvapil). Rozhodčí: Fraňo, Hrubý – Jílek, Jindra. Vyloučení: 3:6, navíc Patera (Kladno) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7200.

HC Oceláři Třinec – HC Plzeň 1929 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Lojek (Varaďa, Polák), 35. Krajíček (Kohn, M. Růžička), 46. Seman (Kohn), 48. M. Růžička (D. Květoň). Rozhodčí: Homola, Lacina – Bejček, Charvát. Vyloučení: 4:5, navíc Zíb (Třinec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 3678.

HC Sparta Praha – HC Vítkovice Steel 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 59. Jan Hanzlík (Ton, Vykoukal) – 23. Szturc (Svačina, J. Sýkora), 31. Huna (Burger, Barinka), 54. Punčochář (Šedivý, Húževka), 60. Húževka. Rozhodčí: Hodek, Smitka – Kis, R. Prchal. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Diváci: 4240.

HC Mountfield České Budějovice – HC Energie Karlovy Vary 3:2 (1:0, 0:2, 1:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Martynek (Snopek, Pletka), 58. Gulaš (Mikeska), 64. Mikeska (Ptáček) – 33. Dej (Kumstát), 34. Hřebejk (T. Klíma). Rozhodčí: Pešina, Souček – Dřínovský, Poruba. Vyloučení: 6:7, navíc L. Květoň – Mensator oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4215.

BK Mladá Boleslav – HC Slavia Praha 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Boháč (Barney), 25. Boháč (Žabka) – 28. Vondrka (Kadlec), 38. Krenželok (Micka), 42. Doležal (Skořepa, Benda). Rozhodčí: Šindler, Mikula – Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 3680.

HC Benzina Litvínov – Bílí Tygři Liberec 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka a nahrávka: 32. Vantuch (Víšek). Rozhodčí: Jeřábek, Gašilov (Rus.) – Blümel, Barvíř. Vyloučení: 4:9. Bez využití. Diváci: 4018.

PSG Zlín – HC Eaton Pardubice 3:4 (2:2, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Leška (Balaštík), 13. Linhart (Leška), 50. Leška (Köhler, Linhart) – 6. Cetkovský, 15. Pivko (Mezei), 26. Mezei (Špirko), 32. Starý (Kolář I). Rozhodčí: Hradil, Šír – Bryška, Novák. Vyloučení: 1:6. Využití: 2:1. Diváci: 4411.

14. BK Mladá Boleslav 26 8 2 3 13 66:69 9

Poznámka: Mladé Boleslavi bylo odečteno 22, Plzni 19 a Kladnu 6 bodů za neoprávněný start hráčů.