Vedení hokejistů Petrohradu propustilo v KHL gólmana Jevgenije Nabokova, který měl být po letním příchodu jednou z největších hvězd ambiciózního klubu. K pozici brankářské jedničky by tak mohl mít o něco blíž Jakub Štěpánek, jemuž se v sezoně dařilo výrazně lépe než Nabokovovi.

Jašin: Je to pro mě překvapení

Anulování smlouvy, údajně z rodinných důvodů a po dohodě obou stran, klub potvrdil na svých webových stránkách. Bližší informace však neuvedl. Podle webu sport-express.ru gólmanova americká manželka Tabitha, s níž má Nabokov dvě děti, před několika dny odletěla z Ruska do zámoří, přitom s ní pětatřicetiletý gólman před podpisem smlouvy vše konzultoval.

"Pro mě je to velké překvapení. Nikdo takový vývoj událostí neočekával ani Jevgenij mi o tom vůbec neřekl," uvedla pro ruská média jiná velká hvězda týmu Alexej Jašin.

Nabokov v létě opustil po deseti sezonách San Jose, kde chytal celou kariéru v NHL. Vedení Sharks mu totiž po vypršení pětileté smlouvy, v jejímž posledním roce vydělal šest milionů dolarů, nenabídlo novou smlouvu. I proto Nabokov v červenci podepsal čtyřletý kontrakt s Petrohradem, za nímž stojí energetický gigant Gazprom.

V KHL se mu však nevedlo. Z 22 zápasů, do nichž zasáhl, Petrohrad vyhrál jen osm. Jeho individuální statistiky jsou podprůměrné - inkasoval 3,02 branky na zápas při úspěšnosti zákroků 88,8 procenta. Jeho konkurent Štěpánek přitom v 17 zápasech obdržel průměrně 2,21 gólu na utkání a úspěšnost zákroků měl 92,1 procenta.

Vrací se Sokolov

Posledním vystoupením Nabokova bylo nedělní utkání v Nižném Novgorodu (2:5), kde nahradil Štěpánka poté, co český brankář inkasoval dvakrát během necelých tří minut a hosté prohrávali 1:2. Ruská hvězda ovšem nepomohla ke zvratu - kapitulovala třikrát během necelých dvou minut a od druhé třetiny chytal znovu Štěpánek.

Štěpánkovým konkurentem by měl nyní být opět Maxim Sokolov. Ten se do klubu vrací z Traktoru Čeljabinsk, kam odešel v sezoně, poté co dostávali příležitost za Nabokovem a Štěpánkem.