Bronzová olympijská medailistka ze slalomu Šárka Záhrobská si nepřipíše body do Světového poháru ani při svém třetím startu v obřím slalomu v této sezoně. První kolo závodu v německém Semmeringu absolvovala jako 48. nejrychlejší a k postupu mezi třicítku účastnic druhé jízdy jí scházelo jeden a půl sekundy.

Při své premiéře v SP se do druhého kola nepodívá ani sedmnáctiletá Andrea Zemanová. Nadějná juniorka přišla loni kvůli zranění o celou sezonu. V Semmeringu byla se ztrátou 7,84 sekundy hodnocena na 54. místě jako poslední ze závodnic, které projely cílem.

Obří slalom Světového poháru ovládla francouzská lyžařka Tessa Worleyová. Jednadvacetiletá Worleyová této disciplíně jasně kraluje a po triumfech v Aspenu a Svatém Mořici vyhrála již třetí ze čtyř závodů obřího slalomu v sezoně. Mírný náskok si vytvořila už v prvním kole, v tom druhém ho ještě zvýraznila. Druhou Marii Rieschovou z Německa porazila v součtu o 62 setin, třetí příčku obsadila další Němka Kathrin Hölzlová.

"Momentálně jezdím jako na jiné planetě," pochvalovala si Worleyová. "Až jsem z toho trochu překvapená, i když jsem věděla, že lyžovat umím. Hodně jsem v létě pracovala na technice a odstraňování chyb. Jezdím teď o moc stabilněji," uvedla Francouzka po pátém vítězství v kariéře.