Chelsea zůstává v boji o titul v anglické lize. Obhájce titulu v dohrávce 18. kola na svém stadionu porazil vedoucí celek tabulky Manchester United 2:1 a snížil jeho náskok na 12 bodů. Chelsea s Petrem Čechem v brance má navíc jedno utkání k dobru a bude s Manchesterem ještě jednou hrát. Radost z výsledku má i druhý Arsenal, který ztrácí na United čtyři body a má rovněž zápas k dobru.

Nejdřív udeřil Rooney

Chelsea mohlo do boje o titul vrátit jedině vítězství, a proto se od začátku hnali její fotbalisté do útoku. Převaha však nestačila. Naopak udeřil Manchester – Wayne Rooney z dvaceti metrů poslal míč po zemi přesně k tyči. Čech se po jeho střele natahoval marně.

Manchester se ještě víc stáhl do obrany a soustředil se na brejky. Chelsea se však po přestávce přece jen prosadila. Po sérii centrů propadl míč až na stopera Davida Luize, který zůstal v útoku po rohovém kopu, a nedávná posila z Benfiky Lisabon poslala míč halfvolejem k tyči.

Pak začal boj o vítězství. Útoky se přelévaly ze strany na stranu a Rooney podruhé skóroval, ale gól nebyl uznán pro ofsajd.

Rozhodla penalta

Dvacet minut před koncem přišel na hřiště ruský záložník Jurij Žirkov a když se v 79. minutě prodíral do vápna, zavadil o nohu mladíka Chrise Smallinga a sudí Martin Atkinson potvrdil, že v počtu nařízených pokutových kopů je v anglické lize rekordmanem. Frank Lampard penaltu proměnil.

Výhru mohl ještě pojistit Žirkov, ale za přispění obránce Nemanji Vidiče trefil jen tyč. Srbský stoper pak v nastavení dostal druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Manchester čeká na výhru na Stamford Bridge devět zápasů již od roku 2002.

Chelsea – Manchester United 2:1 (54. Luiz, 79. Lampard z pen. – 30. Rooney).