Nešťastná náhoda stála život známého španělského cyklistu Xaviera Tonda. Dvaatřicetiletý vítěz nedávného pětietapového závodu Kolem Kastilie a Leónu chtěl vyrazit na trénink v lyžařském středisku Granadě, když se snažil otevřít garáž, tak se rozjelo jeho auto a namáčklo ho na vrata, která jej rozdrtila.

Contador: Odpočívej v pokoji

Člen stáje Movistar se připravoval na Tour de France. Manažer jeho stáje Eusebio Unzué řekl, že v autě byl i další profesionální cyklista Beňat Intxausti z týmu Euskaltel.

Tondó loni vyhrál etapu závodu na Paríž - Nice (na snímku) a skončil šestý v celkovém pořadí Vuelty. Nedávno vzbudil pozornost tím, že zveřejnil nabídku zakázaných prostředků, která prišla e-mailem.

Jeho rodině na dálku vyjádřil soustrast vedoucí jezdec Gira d'Italia Španěl Alberto Contador. "Byl to úžasný člověk, který miloval cyklistiku jako málokdo. Bude mi hodně chybět. Odpočívej v pokoji," uvedl prostřednictvím Twitteru.

Movistar v Giru pokračuje

Po tragické Tondóvě nehodě byla dnes na Giru během volného dne zrušena tisková konference s Contadorem a před úterní 16. etapou cyklisté věnují zesnulému kolegovi minutu ticha. Tým Movistar oznámil, že v Giru bude pokračovat.

"Jsme zdrceni, ale rozhodli jsme se, že nejlepší bude vzdát Xavimu hold na kole," řekl Unzué.