Vyřazení z Evropaské ligy, pět porážek v lize za sebou a nyní i ostudný konec v domácím poháru Ondrášovka Cup. To je děsivá bilance Baníku v této sezóně. Majitel klubu Tomáš Petera sice opakovaně vyjádřil trenéru Koubkovi důvěru, ale je otázkou, jak dlouho mu odhodlání držet bezradného kouče vydrží. Baník je v lize poslední a nyní ztratil šanci probojovat se do Evropy i z pohárové soutěže.

Utkání proti Slavičínu dohrával Baník v deseti bez vyloučeného Marka, navíc jeho zmar dokonal neproměněný pokutový kop osm minut před koncem. "Na těžkém terénu bylo náročné se prosadit. Nějaké šance jsme si vytvořili, ale nedotáhli do konce. I když mužstvo hrálo dlouho v deseti, tak hráčům nemůžu nic vytknout. Dřeli jako koně. Ale kombinace na těžkém terénu byla složitá. Před koncem jsme mohli rozhodnout z penalty, bohužel, není nám přáno," řekl ostravský kouč Miroslav Koubek.

Navzdory dnešní blamáži by jeho post měl zůstat pevný. Šéf klubu Tomáš Petera za ním nadále stojí a o jeho odvolání neuvažuje. "To je vyřešená věc, probírali jsme to s majitelem klubu," podotkl Koubek.

Baník se dál trápí

Místo očekávané tlaku favorit v úvodu čelil dvěma velkým šancím domácích a ani v následném průběhu první půle třetiligového soupeře příliš nepřehrával. Těsně před pauzou navíc dostal dvakrát během krátké chvíle žlutou kartu ostravský Marek a musel předčasně pod sprchy. Slezané i v deseti vyvinuli po změně stran tlak, ale v zakončení byli bezzubí. Varadi pálil po hodině hry jen do brankové konstrukce a osm minut před koncem dokonce Neves zahodil pokutový kop, když z penaltového puntíku přestřelil.

Nadšeně bojují domácí i za cenu červené karty v samém závěru dotáhli duel do penaltového rozstřelu, ve kterém se ani jednou nemýlili. Naopak hostující Koukal v páté sérii neuspěl a prohloubil ostravskou mizérii této sezony.

Posledním postupujícím do třetího kola se stal Liberec. Severočeši potvrdili roli favorita a na hřišti divizního Kolína, který trénuje jejich bývalý kapitán Bohuslav Pilný, zvítězili s přehledem 3:0 po brankách Dejmka, Štajnera a Gecova.

Utkání 2. kola fotbalového Ondrášovka Cupu:

Slavičín - Baník Ostrava 0:0, na penalty 5:4 Rozhodující penalta: Stýskala. Rozhodčí: Možíš. ČK: 89. Hořák - 43. Marek. Diváci: 1650. Sestava Ostravy: Daněk - Řezník, Neuwirth, Bolf, Šmejkal (58. Neves) - Lukeš, Marek, Greguš (90. Pilík) - Šenkeřík, Varadi (78. Frejlach), Koukal.

Kolín - Slovan Liberec 0:3 (0:1)  Branky: 19. Dejmek, 63. Štajner, 88. Gecov. Rozhodčí: Nenadál. Sestava Liberce: Hauzr - Gebre Selassie, Holeňák, Dejmek, Fleišman - Vácha, Štajner, Gecov, Bosančič (74. Liška) - Kerič (80. Zeman), Nezmar (63. Vojta).