Mistr slovenské ligy přetlačil Spartu v posledním předkole Ligy mistrů, ale jeho premiéra mezi smetánkou evropského klubového fotbalu mu zatím moc nevychází. Po porážce v úvodním zápase na svém stadionu s Chelsea 1:4 dostala Žilina tři góly v Moskvě od Spartaku, když její hráči ani jednou netrefili branku ruského celku. V utkání proti sobě nastoupili na straně vítězů stoper Marek Suchý a v dresu slovenského celku Emil Rilke a Ondřej Šourek.

Z dalších českých fotbalistů se dostali v úterý do hry Tomáš Rosický, který při výhře Arsenalu 3:1 na stadionu Partizanu Bělehrad strávil na hřišti celých devadesát minut. Spokojený mohl být i Tomáš Hübschmann, jehož Šachtar Doněck si veze vítězství 3:0 z portugalské Bragy a český defenzivní hráč odehrál 79 minut. Výhru slaví také Petr Čech v brance Chelsea, která porazila v Londýně 2:0 Olympique Marseille. Bod získal v Amsterdamu s Ajaxem slavný AC Milán, ale Marek Jankulovski seděl jen na lavičce náhradníků.

Tři penalty v Bělehradě

Raritou večera byly tři penalty v utkání Partizan - Arsenal, dvě z nich nebyly proměněny. Arsenal nezačal v Bělehradě vůbec špatně, neboť už v 15. minutě vstřelil Aršavin vedoucí gól. Jenže domácí dokázali odpovědět, z penalty vyrovnával po Denilsonově ruce brazilský útočník Cléo. Stejnou možnost dostali hosté i po přestávce, ale Arsenalu letos penalty nejsou souzeny; v lize ji neproměnil Rosický, tentokrát se neprosadil Aršavin.

Hosté alespoň od 56. minuty hráli v početní převaze, protože Jovanovič byl za penaltový zákrok na Šammacha vyloučen. Brzy přesilovku využili, autorem druhého gólu byl po Rosického centru právě Šammach, třetí přidal v závěru Squillaci. Cléo mohl z další penalty domácí debakl zmírnit, ale napodobil Aršavina.

Favorité se trápili

Ani další favorizované celky neměly zrovna svůj večer: Bayern navázal na ligové trápení a po poločase prohrával 0:1 v Basileji, ale pak ho spasil Schweinsteiger. Nejprve vyrovnal z penalty a minut před konečným hvizdem se trefil také ze hry a výsledek otočil.

Real Madrid v Auxerre potvrdil, že ho trenér José Mourinho naučil rychle kvalitně bránit, ale na branku se znovu pořádně nadřel. O výhře 1:0 rozhodla až trefa střídajícího Di Maríi z 81. minuty. AS Řím se po bezbrankovém poločase s Kluží dostal dvěma góly v krátkém rozmezí do dvoubrankového vedení, ale hosté dvanáct minut před koncem snížili na 1:2 a ze zápasu ještě udělali nečekané drama.

Skupina E

Basilej - Bayern Mnichov 1:2 (1:0) Branky: 18. Frei - 56. z pen. a 89. Schweinsteiger. Rozhodčí: Thompson (Skot.).

AS Řím - Kluž 2:1 (0:0) Branky: 69. Mexés, 71. Borriello - 78. Rada. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.).

1. Bayern Mnichov       2 2 0 0 4:1 6
2. Kluž                      2 1 0 1 3:3 3
3. AS Řím                  2 1 0 1 2:3 3
4. Basilej                  2 0 0 2 2:4 0

Skupina F

Chelsea - Olympique Marseille 2:0 (2:0) Branky: 7. Terry, 28. Anelka z pen. Rozhodčí: De Bleeckere (Belg.).

Spartak Moskva - Žilina 3:0 (1:0) Branky: 34. a 61. Ari, 89. Ibson. Rozhodčí: Hansson (Švéd.).

1. Chelsea                      2 2 0 0 6:1 6
2. Spartak Moskva          2 2 0 0 4:0 6
3. Olympique Marseille    2 0 0 2 0:3 0
4. Žilina                           2 0 0 2 1:7 0

Skupina G

Auxerre - Real Madrid 0:1 (0:0) Branka: 81. Di María. Rozhodčí: Bo Larsen (Dán.).

Ajax Amsterodam - AC Milán 1:1 (1:1) Branky: 23. Hamdáví - 37. Ibrahimovic. Rozhodčí: Brych (Něm.).

1. Real Madrid                  2 2 0 0 3:0 6
2. AC Milán                       2 1 1 0 3:1 4
3. Ajax Amsterodam         2 0 1 1 1:3 1
4. Auxerre                        2 0 0 2 0:3 0

Skupina H

Braga - Šachtar Doněck 0:3 (0:0) Branky: 56. a 72. Luiz Adriano, 90.+2 Douglas Costa. Rozhodčí: Blom (Niz.).

Partizan Bělehrad - Arsenal 1:3 (1:1) Branky: 33. Cléo z pen. - 15. Aršavin, 71. Šammach, 82. Squillaci. Rozhodčí: Stark (Něm.). ČK: 56. Jovanovič (Partizan).

1. Arsenal                         2 2 0 0 9:1 6
2. Šachtar Doněck              2 2 0 0 4:0 6
3. Partizan Bělehrad           2 0 0 2 1:4 0
4. Braga                            2 0 0 2 0:9 0