Fotbalisté Chelsea si uchovali naději na obhajobu mistrovského titulu. Ve 35. kole otočili londýnské derby s Tottenhamem a na svém hřišti zvítězili 2:1. Svěřenci trenéra Carla Ancelottiho po osmé výhře z posledních devíti ligových utkání ztrácejí tři body na vedoucí Manchester United. Ten má k dobru nedělní šlágr s Arsenalem a v příštím ligovém kole přivítá právě Chelsea.

Ta mohla jít do vedení po čtvrthodině hry, ale útočník Didier Drogba napálil z trestného kopu břevno. Už za čtyři minuty se tak dostali do vedení hosté. Brazilský záložník Sandro tvrdě vypálil a jeho rána i díky Modričově teči zapadla do růžku branky Petra Čecha.

"Blues" vyrovnali v poslední minutě prvního poločasu kontroverzním gólem. Brankář Tottenhamu Heurelho Gomes předvedl další velkou minulu a Lampardovu lehkou střelu propustil mezi nohama. Přestože po jeho následném zákroku míč nepřesáhl celým objemem brankovou čáru, rozhodčí gól uznali.

V předposlední minutě utkání pak dokonal obrat dorážející Salomon Kalou, který v domácím útoku vystřídal Fernanda Torrese. Španělský útočník dnes nedokázal navázat na premiérovou branku v dresu Chelsea z minulého týdne.

Hostující svěřenci trenéra Harryho Redknappa vyhráli jen jedno z posledních jedenácti soutěžních utkání. Na stadionu Stamford Bridge "Kohouti" naposledy zvítězili v únoru 1990.

Anglická fotbalová liga - 35. kolo:
Blackburn - Bolton 1:0 (20. Olsson), Blackpool - Stoke 0:0, Sunderland - Fulham 0:3 (61. a 73. Davies, 33. Kakuta), West Bromwich - Aston Villa 2:1 (60. Odemwingie, 84. Mulumbu - 4. vlastní Méité), Wigan - Everton 1:1 (21. N’Zogbia - 78. Baines z pen.), Chelsea - Tottenham 2:1 (45. Lampard, 89. Kalou - 19. Sandro).

1. Manchester United 34 21 10 3 71:32 73
2. Chelsea 35 21 7 7 66:28 70
3. Arsenal 34 18 10 6 67:36 64
4. Manchester City 33 17 8 8 51:30 59
5. Tottenham 34 14 13 7 50:43 55
6. Liverpool 34 15 7 12 51:39 52
7. Everton 35 11 15 9 48:43 48
8. Bolton 35 12 10 13 48:48 46