Nejistou budoucnost v NHL má hokejový útočník Petr Průcha poté, co jej vedení Phoenix Coyotes zařadilo ve čtvrtek na listinu volných hráčů a nabídlo ho tak dalším klubům. Osmadvacetiletý mistr světa z Vídně z roku 2005 si nezahrál v posledních pěti zápasech týmu a nyní čeká, zda si jej vybere jiný klub - v opačném případě se pravděpodobně bude muset stěhovat do farmářského týmu v San Antoniu, který hraje nižší AHL.

Průcha si v této sezoně, kterou začal Phoenix dvěma zápasy v Praze proti Bostonu, připsal v 11 zápasech jen jednu asistenci. V minulém ročníku hrál v jednom útoku s Radimem Vrbatou a Martinem Hanzalem, ale jeho místo nyní zaujal Ray Whitney, který přišel v létě z Caroliny, a Průcha ztratil stálé místo v sestavě.

Phoenix získal Průchu loni v březnu z New Yorku Rangers spolu s Dmitrijem Kalinem a Nigelem Dawesem výměnou za Dereka Morrise. Bývalý hráč Pardubic pak v červnu prodloužil s Coyotes o dva roky smlouvu s ročním příjmem 1,1 milionu dolarů, která mu vyprší po této sezoně a Průcha se může stát nechráněným volným hráčem.

V NHL odehrál 346 zápasů a v nich zaznamenal 146 bodů za 78 branek a 68 asistencí. Ve 24 zápasech play-off zaznamenal dva góly a tři přihrávky.

Související