Vynikající formu má Ondřej Pavelec v brance Atlanty a jeho týmu to náramně svědčí. Mladý český gólman se stal rekordmanem týmu, když vychytal už šestou výhru za sebou. To se mu podařilo v Cloradu, kde zlikvidoval 29 z 31 střel a pomohl svému celku k vítězství 3:2 v prodloužení.

Pavelec: šest zápasů - pět gólů

Pavelec poprvé během své úspěšné série dostal v utkání víc než jeden gól, v šesti utkáních inkasoval jen pětkrát. V Coloradu držel nulu 40 minut. Teprve v třetí třetině dvakrát kapituloval a hokejisté Colorada otočili skóre z 0:1 na 2:1, jeho spoluhráčům se však podařilo vyrovnat a vítězný gól vstřelil ve druhé minutě nastavení Anthony Stewart.

V sestavě Avalanche ještě nebyl útočník Tomáš Fleischmann, jehož Colorado vyměnilo s Washingtonem za Scotta Hannana. Milan Hejduk si připsal jednu asistenci a potvrdil pozici nejproduktivnějšího Čecha v soutěži.

Dvanáctigólovou přestřelku viděli fanoušci v Chicagu, kde St. Louis prohrálo 5:7. Blackhawks vedli v polovině zápasu už 5:1, hostům se podařilo snížit na rozdíl jediného gólu, pak ale znovu dvakrát kapitulovali. V utkání o sobě dal hodně vědět útočník Vladimír Sobotka, který přihrál na první tři góly Blues.

"Byl to náročný zápas proti tvrdě hrajícímu soupeři. Líbil se mi přístup hráčů k utkání, hráli jednoduše a na St. Louis to platilo. Pak jsme však inkasovali pár náhodných gólů a zápas se zdramatizoval," konstatoval Joel Quenneville, trenér Blackhawks, jehož tým si zahrál ve své hale poprvé od 14. listopadu.

Gagné je zdráv a při chuti

Povedený návrat do sestavy Tampy Bay prožil útočník Simon Gagné, který vynechal posledních osmnáct utkání kvůli zranění krku. V Torontu se hned uvedl gólem a asistencí, jeho gól ve druhé minutě prodloužení navíc zápas rozhodl.

Gagné přiznal, že původně chtěl nastoupit až ve čtvrtek proti Bostonu, úterní dopolední trénink ho však přesvědčil, že už je připravený hrát. "Už předtím jsem se cítil dobře, ale teprve v pondělí jsem si poprvé zatrénoval se spoluhráči, a to bylo rozhodující. Zjistil jsem, že už to půjde," prohlásil Gagné. "Pomohl jsem týmu k vítězství a dal rozhodující gól, co bych si mohl přát víc," dodal.

Třetí čisté konto v sezoně vychytal finský gólman Pekka Rinne, Nashville zdolal Phoenix 3:0 a ukončil sérii čtyř porážek. Predátoři rozhodli o svém úspěchu dvěma góly v přesilových hrách. Poprvé se trefil ve 4. minutě Scott Weber, v 33. minutě zvýšil na 2:0 v dvojnásobné početní výhodě Cal O'Reilly. Třetí gól přidal v poslední minutě do prázdné branky při power play Kojotů Jordin Tootoo.

Phoenix po sérii sedmi výher prohrál dvakrát za sebou v základní hrací době. "Nehráli jsme špatně, bojovali jsme, ale nechali jsme se zbytečně vylučovat," pokáral svůj tým trenér Dave Tippett. Na mysli měl možná i fauly Radima Vrbaty a Martina Hanzala, kteří pykali za hákování a nebezpečnou hru vysokou holí.

Toronto - Tampa Bay 3:4 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 32. a 48. Kulemin (na první T. Kaberle), 2. Versteeg - 49. a 60. St. Louis, 26. Malone, 62. Gagne. Střely na branku: 25:39. Diváci: 19 063.

Nashville - Phoenix 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 4. Weber, 33. O'Reilly, 60. Tootoo. Střely na branku: 23:33. Diváci: 14 333.

Colorado - Atlanta 2:3 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)
Branky: 42. Duchene, 51. Jones (Hejduk) - 11. Peverley, 54. Byfuglien, 62. Stewart. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celý zápas, z 31 střel inkasoval dva góly a úspěšnost zásahů měl 93,5 procenta. Střely na branku: 31:31. Diváci: 12 131.

Chicago - St. Louis 7:5 (2:1, 3:1, 2:3)
Branky: 30. a 56. Toews, 32. a 54. Kane, 5. Kopecký, 20. Sharp, 23. Brouwer - 17. Berglund (Sobotka), 38. Brewer (Sobotka), 44. Pietrangelo (Sobotka), 47. Boyes, 58. Backes. Střely na branku: 24:26. Diváci: 21 140.

San Jose - Detroit 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
Branky: 10. Heatley, 25. Ferriero, 58. Clowe - 23. a 48. Zetterberg, 5. Cleary, 9. Dacjuk, 40. Eaves. Střely na branku: 28:29. Diváci: 17 562.