Až do třiadvacátého zápasu v sezoně KHL čekal hokejový útočník Jiří Novotný na první gól v soutěžním utkání. Střelecké trápení protrhl kapitán Lva Praha v pátek v Jekatěrinburgu a hned to stálo za to - výhru českého týmu nad domácím Avtomobilistem totiž zařídil hattrickem.

"Samozřejmě je to úleva. Měl jsem dostatek šancí i v jiných zápasech, někdy dokonce i více než v pátečním, ale prostě to tam nepadlo," uvedl Novotný na klubovém webu po výhře 3:0.

Mistr světa z roku 2010 nepatří mezi vyhlášené střelce. "Proto je to pro mě speciální (vstřelit hattrick). Je to určitě pěkné, zatím si to ale ani neuvědomuji. Jsem rád, že jsem ty góly dal, ale také jsem na ně musel dlouho čekat, což nebylo příjemné." řekl Novotný.

V sezoně se mu již třikrát podařilo protlačit puk za brankovou čáru, ale jeho trefy neplatily. "Byla to trochu smůla. Jsem rád, že jsem teď góly dal a my jsme získali tři body," oddechl si.

V Jekatěrinburgu měl i potřebné štěstí. "To je vždy potřeba," pousmál se Novotný, jemuž k první brance pomohla chyba českého gólmana Jakuba Kováře za brankou. "Nevím, co se tam stalo, jen jsem posílal puk do prázdné branky. Druhý gól byl taky se štěstím. Má střela z otočky prošla až do branky. Poslední byla do úplně odkryté klece," popsal Novotný své trefy.

Rodák z Jindřichova Hradce nastoupil tradičně v elitní formaci Lva, místo Jakuba Klepiše s ním a Justinem Azevedem tentokrát hrál David Ullström, nová švédská posila. Velkou zásluhu na výhře Pražanů podle Novotného měl brankář Petri Vehanen. "Petri byl podobně jako v minulých zápasech náš nejlepší hráč," řekl na adresu finského gólmana, který potřetí v sezoně neinkasoval.

Lev v Jekatěrinburgu začal vítězně sérii čtyř zápasů na kluzištích soupeřů. Další duel jej čeká v neděli, kdy se představí na ledě Chanty-Mansijsku. "Jsem rád, že jsme získali první důležitý zápas na tripu. Nálada v týmu je po vítězství za plný počet bodů úplně jiná," dodal Novotný, díky kterému Pražané bodovali v šestém utkání za sebou.

Související