České tenistky Petra Kvitová, Klára Zakopalová i Barbora Záhlavová-Strýcová postoupily do 3. kola Wimbledonu. Kvitová zdolala třiadvacátou nasazenou Čeng Ťie z Číny 6:4, 2:6 a 6:2, Zakopalová vyřadila další nasazenou Aravane Rezaiovou z Francie po setech 5:7, 6:3 a 6:3 a obě si zahrají třetí kolo neslavnějšího turnaje poprvé v kariéře. Záhlavová-Strýcová vyřadila favorizovanou Slovenku Danielu Hantuchovou 1:6, 6:2 a 6:4.    

Dvacetiletá Kvitová se snažila hrát agresivně a v souboji se semifinalistkou londýnského turnaje z roku 2008 zahrála 35 vítězných úderů. Dobře returnovala, díky čemuž šestkrát prorazila podání Číňanky, sama přitom přišla o servis pětkrát.

Svěřenkyně trenéra Davida Kotyzy se o postup do osmifinále, která si už zahrála loni na US Open a předloni na Roland Garros, utká se čtrnáctou nasazenou Viktorií Azarenkovou, která porazila Srbku Bojanou Jovanovskou ve dvou setech 6:1 a 6:4. S touto Běloruskou hrála Kvitová dvakrát a oba zápasy prohrála.    

Zakopalová si vybrala jedinou slabší chvilku na konci prvního setu, kdy vedení 4:1 nedokázala dotáhnout do zisku sady a Rezaiová se ujala vedení 1:0 na sety. Zakopalová byla i poté přesnější na servisu a duel dokázala otočit. V dalším kole čeká osmadvacetiletou pražskou rodačku Italka Flavia Pennettaová.    

Záhlavová-Strýcová se rozehrávala proti turnajové čtyřiadvacítce Hantuchové pomaleji, ale od druhého setu mnohem méně chybovala. V rozhodující sadě sice přišla o vedení 4:1, ale utkání nakonec dotáhla do vítězného konce a zopakovala výsledek z roku 2008. Tehdy vypadla ve 3. kole s Ruskou Světlanou Kuzněcovovou, nyní ji čeká další Ruska Maria Šarapovová. Šestnáctá nasazená a vítězka Wimbledonu z roku 2004 si poradila s Rumunkou Ioanou Ralucou Olaruovou jistě 6:1 a 6:4.   

Slavný turnaj zažívá slavnostní den. Do All England Clubu přišla poprvé po 33 letech královna Alžběta II, která se setkala s tenisty a v královské lóži pak sledovala zápas domácího Andyho Murrayho proti Jarkku Nieminenovi z Finska. Favorizovaný Brit vyhrál hladce 6:3, 6:4 a 6:2 a v dalším kole jej čeká Francouz Gilles Simon.

Související