On-line sjednání finančních produktů ne vždy přináší řadové případy "jako přes kopírák", někdy skýtá nečekané extrémy, ať už směrem nahoru či dolů.

Například nejdražší on-line sjednaná hypotéka na serveru Sfinance.cz vyjde se všemi poplatky na celkem 37,3 milionu korun, naopak hypotéka s nejnižší částkou dosahuje 214 tisíc korun. 

Z loňských statistik serveru také vyplynulo, že nejvíce například za plyn utratí obyvatel Ústeckého kraje, který za rok zaplatí bezmála 85 tisíc korun. Elektřina vychází nejdráže jednomu klientovi portálu z Královéhradeckého kraje – ročně si musí připravit přes 102 tisíc korun.

Nejvíce změn u dodavatele energií učinil občan Budyně nad Ohří. Dohromady změnil třináct odběrných míst. Při sepisování smluv není nouze ani o kuriózní okamžiky. „Jeden pán s trvalým bydlištěm v Praze chtěl změnit dodavatele a tím ušetřit náklady nejen na dvou odběrných místech v České republice, ale také na jeho nemovitostech ve Španělsku,“ říká Petra Meixnerová z portálu Sfinance.cz.

Pojištění
 
Nejvíce lidí dohromady si sjednalo cestovní pojištění na tři dny pro cestu na rodinnou oslavu do Maďarska. Bylo jich třináct. Nejdražší cestovní pojištění uzavřel server Sfinance.cz na částku 36 600 korun. Platí na jeden rok na území USA a je sjednané pro dvě osoby.

Nejexotičtější zemí, pro niž bylo pojištění sjednáno, je Antarktida. Tři polární cestovatele vyšla měsíční cesta na 885 korun na osobu a den. 
 
Rekordní čtyři dopravní nehody za rok
 
Kdyby se kvalita řidičů dala počítat podle pojistných událostí, tak můžeme konstatovat, že nejhorší řidič způsobil jen za loňský rok čtyři dopravní nehody, naopak nejlepší řidič jezdí bez nehody již třináct let, tedy po celou dobu, kdy se začal počítat bezškodní průběh u povinného ručení.

Ten platí od 1. ledna 2000. Nejvzácnějšími barvami vozu jsou v Česku odstíny oranžové barvy. Nejstarší pojištěný vůz je 58 let starý. Jedná se o historický nákladní vůz Tatra.