Desátý hráč světového žebříčku totiž v zápase na šest vítězných framů zdolal šampiona Ronnieho O'Sullivana 6:4.

Ronnie O´Sullivan při exhibici v Praze. Zatímco britská hvězda se často nechala znervóznit a snadno kazila, Australan předvedl soustředěný výkon a navíc potěšil publikum náběhem 147 bodů, což je podle organizátorů neoficiální rekord na českém území.

Holešovická Tesla aréna se navzdory vysokým cenám vstupenek velmi solidně zaplnila a od začátku mohla sledovat špičkový snooker.

O'Sullivan chtěl bavit publikum a zkoušel těžké šťouchy, ty ale často končily nepřesně. Pokud se navíc dvaatřicetiletý Brit otočil při šťouchu čelem k hloučku fotografů, okamžitě spustil staccato závěrek jejich aparátů, a to jej zřetelně znervóznilo ještě víc.

I když O'Sullivan dokázal vybojovat alespoň polovinu z úvodních šesti framů, bylo zřejmé, že není zrovna v ideálním rozpoložení.

Před přestávkou mohl jen přihlížet, jak v pohodě hrající Robertson proměnil pátý frame ve svou exhibici a užaslému publiku předvedl 147 bodů v řadě.

Australan si zjevně do Prahy přivezl tutéž formu, která mu v polovině listopadu přinesla štědře honorovanou výhru na mistrovství Bahrajnu a ve druhé části to jen potvrdil.

O'Sullivan už totiž stěží vybojoval jediný frame, zatímco Australan jej ve zbytku zápasu ani příliš nepouštěl ke stolu a zápas ukončil šestaosmdesátibodovým náběhem.

Článek pokračuje pod fotogalerií. 

 

Tou dobou už ale zápas přešel ve skutečnou exhibici, v níž ještě čekal na obě hvězdy jeden frame proti divákům.

Zatímco Robertsonův soupeř se hned po vylosování přihlásil se vší vážností a s vlastním tágem přes rameno, na O'Sullivana čekal překladatel Kamil Březina.

Teprve tehdy jakoby z Brita spadla veškerá nervozita a začal hýřit přesnými a nápaditými šťouchy, Březina ale na svých devět bodů proti světové jedničce také nikdy nezapomene.