reklama
reklama
/ Víkend
19:00
18:22

V červenci zemřelo při nehodách v ČR dle předběžných dat 45 lidí, o čtyři víc než před rokem. Počet obětí nehod od začátku roku se meziročně snížil. (ČTK)

16:45
16:16

V Němčicích nad Hanou se srazila lokomotiva s osobním vlakem. Provoz na trati je přerušen, vozy vykolejily. Podle policie jsou dva lidé zranění. (ČTK)

15:44

Turecké pobřeží Egejského moře nadále sužují požáry, z letovisek se tam musely evakuovat tisíce lidí. Kvůli ohni přišli o život již čtyři lidé. (ČTK)

15:18

Thajsko a Malajsie hlásí nejvyšší denní přírůstky infekcí koronavirem. Bangkok informoval o 18 912 nakažených, Kuala Lumpur eviduje 17 786 infekcí. (ČTK)

14:44
14:15

Australská policie uzavřela centrum Sydney pomocí řady kontrolních stanovišť, aby zabránila plánované nepovolené demonstraci proti lockdown. V Sydney a okolí, které se potýkají se šířením nakažlivější mutace delta, platí už týdny přísná uzávěra. (ČTK)

13:44

První návštěvníci, kteří nežijí v Moravském Krumlově, si dnes přišli prohlédnout 20 pláten Slovanské epopeje Alfonse Muchy na zámku v Moravském Krumlově. Vstupenky přes internet jsou až na posledních pár kusů vyprodané, část je jich vyhrazena pro nákup přímo na místě. (ČTK)

13:15

V jihovýchodní polovině ČR bude v neděli vydatně pršet, na Moravě a ve Slezsku se přidají velmi silné bouřky. Některé řeky se tak mohou rozvodnit. (ČTK)

12:41
12:10

Více než 41 milionům lidí na světě hrozí hladomor nebo podmínky, které k němu mají blízko, pokud se jim nedostane urychlené humanitární pomoci. Ve své nové zprávě to uvedly dvě agentury OSN. (ČTK)

11:39

V jihovýchodní polovině ČR bude v neděli vydatně pršet, na Moravě a ve Slezsku se přidají velmi silné bouřky. Některé řeky se tak mohou rozvodnit. (ČTK)

11:11

Tokio, které hostí olympiádu, zaznamenalo dosud nejvyšší počet nakažených koronavirem za den. Tamní úřady dnes oznámily 4058 infikovaných. (ČTK)

10:40
Výběr podle
Vladimíra Dubského , šéfeditora iHNed.cz

Slibem nezarmoutíš. To platilo, platí a bude platit, co svět světem  stojí. Hospodářské noviny se rozhodly udělat inventuru činů prvního mezi slibovači v Česku Andreje Babiše. 

Bill a Melinda Gatesovi navzdory svému odloučení a probíhajícímu rozvodu v úterý oslavili nezvyklé výročí. Už přes deset let se jejich nadace, která je nejbohatší charitativní organizací na světě, snaží od základu překopat koncept splachovacího záchodu. Téma je to podstatně důležitější, než by se mohlo na první pohled zdát.

Přízemní starosti ale nechme stranou. K Zemi se přibližují obří asteroidy. Američané i Číňané proto vyvíjí obranné systémy pro případ, že by hrozil náraz a tím pádem lidstvu osud dinosaurů. Bruce Willis už už bude tou dobou nejméně v důchodu, tak na to musejí jinak.

Newsletter Sedmička
Burza
Index PX
0,416%
1204,441209,45
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

60 procent

z 23 tisíc pracovníků má naočkováno ČEZ, jeden z největších zaměstnavatelů v zemi. I díky vlastní motivační kampani.

Speciály HN
Partnerský obsah
 

Nadčasový brus

Příjemný letní večer, posezení na terase a relax se sklenicí whisky − lákavá a v nadcházejících týdnech i snadno uskutečnitelná představa....
Art
 

Filmové tipy

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (ČR 2020) v kinech od 29. 7., distribuce Bontonfilm Jeden z nejúspěšnějších současných českých spisovatelů Patrik...
reklama