Dominik Hašek uspěl v souboji českých gólmanů proti Tomáši Vokounovi ve středečním utkání zámořské NHL mezi Detroitem a Nashvillem. Vítězný gól Red Wings vstřelil Jiří Hudler. Nashville v zápase třikrát vedl, domácí hokejisté však dokázali pokaždé vyrovnat. Dvakrát se o to postaral Henrik Zetterberg, jenž Vokouna v 7. a ve 22. minutě prostřelil mezi betony. "Dostal jsem dva hloupé góly. Je to jednoduchý," vysvětloval Vokoun, proč za stavu 2:2 putoval na střídačku a místo něho nastoupil do branky náhradník Chris Mason.
"Řekl bych, že jsme je pustili příliš do hry v druhé třetině," uvedl nashvilský Steve Sullivan. Nashville se vzápětí dostal potřetí do vedení, ale v závěru druhé třetiny přišla smršť tří branek Red Wings, která rozhodla o jejich triumfu. Čtvrtý vítězný gól vstřelil český útočník Jiří Hudler. Ale hlavní zásluhu na vítězství měl vedle Zetterberga, jenž k dvěma gólům přidal jednu asistenci, ještě Pavel Dacjuk, který přihrál na čtyři góly. "Tihle dva kluci, to je naše útočná zbraň," pochválil spoluhráče Hašek. "Oba umí připravit šanci i dát gól. V posledních zápasech hrají opravdu skvěle," dodal. "Předvádějí neuvěřitelné věci. Je to zábava sledovat jejich kousky," doplnil Haška krajan Hudler.

Milan Hejduk byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu Colorada s Phoenixem. O výhru Avalanche 4:3 se český útočník zasloužil jednou brankou a dvěma asistencemi. Dvě přihrávky si připsal také obránce Jaroslav Špaček při vítězství Buffala nad Bostonem 6:3. Velkou zásluhu na výhře Lavin měl také nováček Paul Stastny, který dal dva góly, včetně toho vítězného. V komentáři uvedl, že se nezlobí kvůli tomu, že nebyl nominován do Young Star Game, obdoby All Star Game. "Není to příliš důležité, i když na druhou stranu vás takovéhle akce přeci jen motivují," prohlásil.
Colorado vyhrálo nad Phoenixem sedmý vzájemný zápas po sobě, když v polovině třetí třetiny vedlo už 4:1. Pak se však v rychlém sledu trefili Zigomanis a Doan a hráči z Denveru se museli až do konce strachovat o vítězství. Vyrovnat už se však Phoenixu nepodařilo. "Předvedli jsme něco neuvěřitelného. Na tři góly jsme soupeři v podstatě nahráli sami. Pokud budeme dělat podobné věci, tak nemůžeme vyhrát," komentoval porážku kouč Phoenixu Wayne Gretzky.
K triumfu Colorada přispěl 29 úspěšnými zákroky slovenský brankář Peter Budaj, jenž dostal v desátém utkání za sebou přednost před Jose Theodorem. "Ale já si myslím, že Jose má před sebou ještě řadu úspěšných let," povzbudil kanadského gólmana Gretzky.

Sérii tří porážek ukončili hokejisté Buffala vítězstvím nad Bostonem 6:3, k němuž přispěl dvěma přihrávkami obránce Jaroslav Špaček. Jednu asistenci si připsali Aleš Kotalík a Jiří Novotný. Své první dva góly v sezoně vstřelil Daniel Paille.
Další z úspěšných střelců Buffala Thomas Vanek měl po utkání radost nejen z vítězství, ale také z protihráče Phila Kessela, autora dvou gólů Bostonu, který hrál teprve pátý zápas po operaci rakoviny varlete. "Je úžasné vidět ho zpátky na ledě, jak střílí góly," řekl Vanek, jenž s Kesselem působil v univerzitním týmu v Minnesotě.
Pro Sabres to byla důležitá výhra, ke které přispěla i nezvykle úspěšná závěrečná třetina, kdy Buffalo definitivně rozhodlo o vítězství. "Potřebovali jsme tuhle výhru," komentoval výsledek Brian Campbell. "Začínáme se vracet do normálu, ale ještě to není ono, ještě naší hře něco málo chybí," dodal.

Statistika středečních zápasů NHL:

Buffalo - Boston 6:3 (3:2, 0:0, 3:1)
Branky: 15. a 60. Paille (na první Kotalík, Špaček), 13. Vanek, 20. Roy (Špaček), 51. Campbell, 55. Afinogenov (Novotný) - 11. a 41. Kessel, 19. Murray. Střely na branku: 32:28. Diváci: 18.690

Colorado - Phoenix 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
Branky: 8. a 48. P. Stastny (na obě Hejduk), 31. Hejduk, 40. Brunette - 25. Laraque, 54. Zigomanis, 55. Doan. Střely na branku: 29:32. Diváci: 17.183

Dallas - Calgary 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 4. a 60. Lehtinen (na první Štefan), 27. J. Lundqvist, 29. Barnes - 15. Huselius, 52. Yelle. Střely na branku: 24:20. Diváci: 18.532

Detroit - Nashville 5:3 (1:2, 4:1, 0:0)
Branky: 8. a 22. Zetterberg, 33. Lidström, 35. Hudler, 40. Holmström - 7. Zanon, 15. Tootoo, 23. Hamhuis. Dominik Hašek odchytal za Detroit celý zápas, ze 17 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 82,4 procenta - Tomáš Vokoun odchytal za Nashville 22 minut, z 8 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 75 procent. Střely na branku: 27:17. Diváci: 20.066