K vítězství 4:1 přispěl český útočník Tomáš Plekanec gólem a asistencí, jediný gól Thrashers vstřelil Robert Holík.
Montreal nedal branku více než 138 minut, dlouhé čekání na gól ukončil až v 6. minutě duelu s Atlantou Alexej Kovaljov. O svém triumfu ale Canadiens rozhodli až třemi góly v druhé třetině, v jejímž úvodu využili přesilovou hru pět na tři i následnou pět na čtyři.
Hlavním strůjcem jejich úspěchu byl ovšem brankář Cristobal Huet, jenž zlikvidoval 44 střel. "Dneska chytal opravdu skvěle. Dostat proti Atlantě z pětačtyřiceti střel jeden gól, to je obdivuhodný výkon," pochválil gólmana trenér Canadiens Guy Carbonneau. "Hráli jsme chytře. V první třetině jsem měl několik těžkých zákroků, ale ve zbytku zápasu jsme už soupeře do vážnějších šancí nepustili," prohlásil Huet.

Také v souboji mezi Nashvillem a Columbusem zazářil brankář. Chris Mason, který dostal v brance Predátorů přednost před Tomášem Vokounem, jemuž se příliš nepovedl předchozí duel s Detroitem, zlikvidoval všech 33 střel soupeře a dovedl svůj tým k vítězství 4:0.
Mason vychytal popáté v sezoně čisté konto a vytvořil tak nový klubový rekord. "Skvělé! Ale jsem si jistý, že se jednou najde někdo, kdo mě překoná," usmál se nejlepší hráč zápasu. "O můj rekord navíc nejde. Nejdůležitější je, že jsme vyhráli a předhonili Anaheim," dodal Mason.
Nashville se díky vítězství, k němuž jedním gólem přispěl také český útočník Martin Erat, poprvé v osmileté historii klubu stal nejlepším týmem NHL. Se ziskem 69 bodů vedou Predátoři průběžné pořadí o bod před Buffalem a Anaheimem.
Trenér Barry Trotz nyní musí vyřešit otázku, koho postaví do branky v sobotním utkání proti Chicagu, posledním zápase před týdenní přestávkou kvůli tradičnímu Utkání hvězd. "Naše síla je v tom, že máme dva kvalitní brankáře," odpověděl kouč šalamounsky na dotaz zámořských novinářů.

Už čtvrté vítězství v letošní sezoně si vychutnal útočník Milan Michálek ze San Jose ve vzájemném souboji s bratrem Zbyňkem, obráncem Phoenixu. K výhře Žraloků 5:2 navíc Milan přispěl jednou brankou. Jeho tým vyhrál posedmé z posledních osmi utkání a v tabulce Pacifické divize ztrácí už jen čtyři body na vedoucí Anaheim.

Kačeři, které stále trápí početná marodka, prohráli potřetí za sebou, když podlehli 1:4 Edmontonu. Hrdinou domácích fanoušků se stal útočník Ryan Smyth, jenž vstřelil dva góly a na další přihrál. "Je to pro nás velice důležité vítězství. Chceme se posunout zpátky na pozice zaručující účast v play off," řekl Smyth. Z důvodu nespecifikovaného zranění horní poloviny těla vynechal zápas český útočník Aleš Hemský.

Velkolepé představení předvedl v souboji na ledě New Jersey útočník Brad Richards z Tampy. Třemi góly sám zařídil vítězství Lightning 3:2 po samostatných nájezdech, když se dvakrát trefil v základní hrací době a poté jako jediný v závěrečném rozstřelu proměnil penaltu.
"Je to skvělý pocit překonat vynikajícího brankáře, jakým je Martin Brodeur," radoval se Richards. "Když se vám to povede, musíte si to pořádně užít, protože víte, že se to hned tak nebude opakovat," dodal s úsměvem.

Pobyt na slunné Floridě prospěl hokejistům Toronta. Maple Leafs nejdříve porazili Tampu a ve čtvrtek zvítězili 3:2 i na ledě Panterů. Povedený výkon zopakoval brankář Andrew Raycroft, jenž zastavil 39 střel. "Cítím se v pohodě. Ano, čelil jsem skoro čtyřiceti střelám, ale většinu z nich jsem viděl. A navíc mám radši, když jsem v zápřahu," uvedl Raycroft.

Spoustu práce měl také gólman Vancouveru Roberto Luongo. Ottawa sice přestřílela jeho tým v poměru 35:14, ale z vítězství 2:1 se radovali Canucks. Luonga překonal pouze Daniel Alfredsson v polovině třetí třetiny, kterou Ottawa vyhrála na střely 14:0.
"Není pochyb o tom, kdo dnes rozhodl o našem vítězství. Ottawa nás v třetí třetině jasně přehrála, ale Roberto nás zachránil," konstatoval trenér Vancouveru Alain Vigneault, jehož svěřenci vyhráli podesáté z posledních jedenácti zápasů.

Zcela naopak jsou na tom hokejisté Philadelphie, kteří podlehli New Yorku Islanders 2:4 a prohráli posedmé za sebou. Naopak Ostrované ukončili sérii tří porážek. "Důležitá výhra! Teď si můžeme užít osmidenní pauzu a posbírat fyzické i psychické síly na napínavý finiš základní části," poznamenal trenér Islanders Ted Nolan.

Statistika čtvrtečních zápasů NHL:

Boston - Pittsburgh 5:4 po sam. nájezdech (0:2, 3:2, 1:0 - 0:0)

Branky: 22. Murray, 30. Sturm, 30. Stuart, 54. Savard, rozhodující sam. nájezd Kessel - 19. a 35. Malkin, 11. Malone, 39. J. Staal. Střely na branku: 44:35.

Philadelphia - NY Islanders 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Branky: 24. Jones, 35. Gagne - 9. R. Robitaille (Martínek), 33. J. Blake, 44. Sillinger, 45. Hilbert. Střely na branku: 31:36. Diváci: 19.118.

Carolina - Washington 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)

Branky: 43. Cole, 53. E. Staal - 14. a 60. Clark, 32. a 50. Sjomin, 60. Ovečkin. Střely na branku: 36:30. Diváci: 16.285.

Atlanta - Montreal 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)

Branky: 20. Holík - 6. Kovaljov (Plekanec), 22. Souray, 23. Plekanec, 29. Samsonov. Střely na branku: 45:33. Diváci: 14.025.

Ottawa - Vancouver 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Branky: 49. Alfredsson - 26. Pyatt, 34. Fitzpatrick. Střely na branku: 35:14. Diváci: 19.161.

Florida - Toronto 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

Branky: 42. Campbell, 51. Peltonen - 12. Devereaux, 26. Kilger, 31. Pohl. Střely na branku: 41:19. Diváci: 12.242.

Nashville - Columbus 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky: 5. Legwand (Vašíček), 14. Sullivan, 31. P. Kariya (Židlický), 50. Erat. Střely na branku: 26:33. Diváci: 10.927.

Edmonton - Anaheim 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Branky: 49. a 54. Smyth, 39. Smith (Hejda), 40. Petersen - 7. Selänne. Střely na branku: 20:24. Diváci: 16.839.

New Jersey - Tampa Bay 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)

Branky: 2. Pandolfo, 53. Martin - 25., 40. a rozhodující sam. nájezd Richards. Střely na branku: 28:28. Diváci: 12.698.

San Jose - Phoenix 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Branky: 14. Marleau, 22. M. Michálek, 30. Clowe, 51. Carle, 60. J. Thornton - 7. Sjöström, 46. Roche. Střely na branku: 33:25. Diváci: 17.496.

Los Angeles - St. Louis 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Branky: 24. Ivanans - 13. a 15. Drake, 30. Guerin (Ručinský). Střely na branku: 35:28. Diváci: 16.544.