Svěřenci Pavla Pauzy v sobotním utkání podlehli po velkém boji olympijským vítězům z Chorvatska 29:31 a v osmifinálové skupině už nemohou skončit lépe než na páté nepostupové příčce. Po nedělním utkání s Dánskem čeká Čechy boj o 9. až 12. místo.

Kouč Pauza musel oželet nemocné Vítka a Házla, teploty trápily i brankáře Štochla, který přesto dostal od začátku přednost před Galiou. V úvodu Češi drželi s favoritem krok jen do 8. minuty, kdy jim Chorvaté odskočili na rozdíl tří branek. Vzápětí však Juříček se Sobolem rychle vyrovnali.

Čeští házenkáři si svým sympatickým a snaživým výkonem brzy získali přízeň mannheimského publika a s Chorvaty hráli naprosto vyrovnané střetnutí. Sice neustále zaostávali o jeden až tři góly, ale náskok soupeře se nezvyšoval. Těsně před přestávkou Chorvaté odskočili na 14:11 a trenér Pauza reagoval oddechových časem. Sobol vzápětí do puntíku splnil jeho taktické pokyny a snížil na poločasový stav 12:14.

Po příchodu s kabin sice opět Sobol vyrovnal, ale během dalších tří minut se čeští házenkáři neprosadili a Chorvaté si vybudovali čtyřgólový náskok. V té chvíli reprezentaci podržel skvělými zákroky Štochl a Brůna, Hrubý, Nocar a Jícha vesměs z rychlých brejků srovnali.

Češi vycítili šanci a podporováni vyprodanou halou se s obhájci stříbrných medailí přetahovali o každý gól. Ve 44. minutě Chorvaté neproměnili šanci a čeští házenkáři poprvé v zápase útočili na vedení. Horák mohutně vyskočil nad soupeřovy obránce, orazítkoval však pouze tyč.

Tato situace jako by Chorvaty probudila a donutila přeřadit na vyšší rychlostní stupeň. V rozmezí 50. a 51. minuty se dvakrát z křídla neprosadil Heinz a favorit toho vzápětí využil k vybudování rozhodujícího náskoku. Češi se ještě nevzdávali a sérií branek opět snížili na třígólový rozdíl. Necelé tři minuty před koncem ale umožnili soupeři hrát přesilovku a Chorvaté si závěr zkušeně pohlídali. Přesto se národnímu týmu povedlo pár sekund před koncem díky Jíchovi se Sobolem zkorigovat na přijatelný dvoubrankový rozdíl.