Hokejisté Detroitu Red Wings v utkání dominovali, o čemž svědčí i poměr střel 41:12 pro domácí, a ukončili sérii tří neúspěšných zápasů. Pardubický rodák si tak osladil dnešní dvaačtyřicáté narozeniny. "Dnes na mě šlo nejméně střel za velice dlouhou dobu," divil se český gólman. "Hráli jsme dobře, Dom dneska moc práce neměl," pochválil své svěřence kouč Red Wings Mike Babcock.
To kapitán hostujícího celku Joe Sakic měl ke spokojenosti daleko. "Úplně nás přehráli. Byl to jeden z našich nejhorších výkonů sezony. Výborně bruslili a jejich obrana nás vůbec k ničemu nepustila. Nedali nám kousek prostoru ani ve středním pásmu," komentoval porážku Sakic.

Mnohem delší šňůry proher ovšem padly v Chicagu a v Atlantě. Blackhawks přehráli Calgary 4:3 v prodloužení a chuť vítězství tak poznali po deseti nepovedených utkáních. Štěstí domácím hokejistům možná přinesl prezident České republiky Václav Klaus, který zápas navštívil. Před utkáním v hale United Center dokonce zazněla i česká státní hymna.
Hráči Chicaga se ale na vítězství nadřeli. Na počátku druhé třetiny sice vedli 2:0, pak se ale začala činit ofenziva Calgary a Flames skóre otočili. Branku na 3:2 vstřelil Alex Tanguay v závěru třetí části, a tak se zdálo, že je o vítězi rozhodnuto. Pak ale přišly chvíle Denise Archipova, který nejprve v poslední minutě vyrovnal a v prodloužení přidal rozhodující zásah.
O triumfu Blackhawks rozhodla přesilová hra, jejichž využívání zrovna nepatří k přednostem chicagského týmu. "Náš obránce zastínil výhled vlastnímu gólmanovi, když jsme hráli ve třech proti čtyřem, a byla z toho branka. Takové střely musíme blokovat," zlobil se trenér Flames Jim Playfair. Archipov naopak zářil. "Je to pro nás velké vítězství. Skvělý pocit," prohlásil po utkání.

Na ledě Thrashers se zase z těsné výhry 2:1 radovali hokejisté Philadelphie, kteří měli na kontě o jednu porážku za sebou méně. Skóre museli otáčet i hokejisté Philadelphie, kteří mohli po výhře 2:1 v Atlantě slavit ukončení série devíti porážek za sebou. Na jejich triumfu měl lví podíl forvard Jeff Carter, který se postaral o obě branky Flyers. "Konečně jsme vyhráli. V posledních zápasech jsme k tomu měli blízko. Parádně nás podržel (brankář) Niittymäki," oddechl si kapitán hostů Peter Forsberg.

Do sestavy Anaheimu se v utkání proti Dallasu vrátili po zranění gólman Jean-Sebastien Giguere s obránci Chrisem Prongerem a Francoisem Beaucheminem a Ducks dokázali zvítězit 4:1 po čtyřech porážkách za sebou. Svého divizního rivala přehráli i přesto, že na marodku usedl jiný tahoun týmu - kapitán Scott Niedermayer.

Na ledě Vancouveru se představili hokejisté San Jose, a přestože hosty dostal na začátku druhé třetiny do vedení Joe Pavelski po přihrávce Milana Michálka, Canucks nakonec zdolali Žraloky 3:1. Svým výkonem se blýskl především gólman domácího celku Roberto Luongo, jenž si připsal osmatřicet úspěšných zákroků. Publikum ohromil hlavně svými zákroky proti šancím Tomáše Plíhala a Marka Smithe z první třetiny.

Statistika nedělních zápasů NHL:

Chicago - Calgary 4:3 v prodloužení (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 60. a 63. Archipov, 10. Wisniewski, 23. Hamilton - 32. Langkow, 34. Huselius, 57. Tanguay. Střely na branku: 40:22. Diváci: 11.182.

Atlanta - Philadelphia 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 12. Kovalčuk - 32. a 59. J. Carter. Střely na branku: 38:23. Diváci: 18.598.

Anaheim - Dallas 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Branky: 10. a 50. McDonald, 10. D. Penner, 51. Selänne - 48. Lehtinen z trestného střílení. Střely na branku: 28:31. Diváci: 17.331.

Detroit - Colorado 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 30. Dacjuk, 55. Holmström, 59. Maltby - 55. P. Stastny. Dominik Hašek odchytal za Detroit 59 minut, z 12 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 91,7 procenta. Střely na branku: 41:12. Diváci: 20.066.

Vancouver - San Jose 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 33. Pyatt, 35. D. Sedin, 60. B. Morrison - 22. Pavelski (M. Michálek). Střely na branku: 24:39. Diváci: 18.630.